понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Президент вручив орден «Золота Зірка» родинам загиблих Героїв України (ФОТО)

Наталя


Російська агресія , ООС , Події , Українська армія

Президент вручив орден «Золота Зірка» родинам загиблих Героїв України (ФОТО)

views213

01.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Президент Володимир Зеленський зустрівся з родинами чотирьох захисників України, яким були надані звання Героя України посмертно, та передав їм нагороду орден «Золота Зірка».

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«Ваші рідні віддали своє життя за Україну. Хтось звільняв схід нашої держави від ворога, бився під Попасною, Лисичанськом, Сєвєродонецьком, але не вийшов з оточення під Іловайськом. Хтось на околиці Луганщини, в зоні АТО, віддав життя заради своїх побратимів. Хтось брав участь у миротворчих місіях України, миротворчих місіях ООН і зберіг багатьом життя. А хтось до останньої хвилини відбивав наш український Донецький аеропорт. На жаль, цих людей сьогодні немає. З великою повагою прийміть ці нагороди достойних героїв. Для нас нагорода, що ми живемо з такими людьми в одній країні, а для вас ця нагорода велика подяка й уклін від усього українського народу», наголосив Президент.

За словами Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, робота з нагородження Героїв України надалі триватиме.

Згідно з інформацією, звання Героя України було присвоєно посмертно від 14 жовтня 2021 року полковнику запасу Миколі Верхогляду, який був учасником Миротворчих сил ООН у колишній Югославії в 1995-1996 роках. Під час зустрічі Володимир Зеленський вручив орден його дружині Тетяні та сину В'ячеславу.

Крім того, указом від 10 грудня 2021 року відзначений званням Герой України посмертно полковник Павло Півоваренко. Президент передав державну нагороду його дружині Світлані та синам Євгену й Максиму. Півоваренко загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з оточення під Іловайськом, перебуваючи на броні бойової машини піхоти та ведучи бій.

Водночас Глава держави передав орден батькам військовослужбовця Петра Полицяка  Вірі та Петру. Захисник нагороджений званням Героя України посмертно указом від 3 грудня 2021 року. Петро Полицяк загинув внаслідок підриву окупантами нового терміналу летовища. 

Також Зеленський вручив нагороду солдата Рустама Хамраєва його сину Алішару та батькам Антоніні й Шонійозу. Президент присвоїв віськовому звання Героя України посмертно указом від 14 жовтня 2021 року. Рустам Хамраєв героїчно загинув під час звільнення з оточення десантників 80-ї бригади біля населеного пункту Металіст, забезпечуючи відхід групи. 

​​​​​​​