п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Презентовано документальний фільм про начальника військової розвідки УНР (відео)

Мартирос Григорян


Суспільство

Презентовано документальний фільм про начальника військової розвідки УНР (відео)

views189

26.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Південний міжрегіональний відділ УІНП презентував короткометражну стрічку про українського військового, учасника Української революції 1917-1921 років Всеволода Змієнка із назвою «Дві війни одного одесита».

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє пресслужба Українського інституту національної пам’яті.

«У стрічці розповідається про події оборони Замостя 1920 року однієї з ключових битв радянсько-польської війни, де українці та поляки спільними зусиллями перемогли більшовицькі війська. Всеволод Змієнко на час участі в обороні Замостя був начальником штабу Шостої стрілецької дивізії Армії УНР», йдеться у повідомленні УІНП.

Зазначається, що Всеволод Змієнко народився в Одесі 16 жовтня 1886 року. Серед військових Української Народної Республіки він відомий як організатор українського війська на Одещині в 1917-1918 роках, керівник військової розвідки УНР в екзилі, визначний воєначальник та активний діяч української еміграції.


Архівне фото: начальник штабу Всеволод Змієнко (ліворуч) і начальник дивізії Марко Безручко (праворуч)

Документальний фільм розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті.

Консультували творців ролика доцент кафедри Історії України ОНУ імені І.І.Мечникова Володимир Полторак та начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.