п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поліція Чехії перевіряє українські дискотеки: причиною став Бандера

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

Поліція Чехії перевіряє українські дискотеки: причиною став Бандера

views451

02.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

У Чехії поліція розпочала перевірку українських вечірок під назвою Bandera party, які кілька разів пройшли у місті Пльзень. Така назва викликала обурення у соцмережах та у муніципальної влади. 

Про це заявила пресслужба поліції у Твіттері.

«Ми приділяємо належну увагу справі про заплановану танцювальну вечірку під назвою Bandera Party, яка має відбутися у Пльзені. Наразі ми збираємо та оцінюємо необхідну інформацію», – йдеться у повідомленні.

Головну претензію критиків викликала назва заходу, що відсилає до суперечливої постаті лідера українського національного руху Степана Бандери. Деякі користувачі соцмереж розкритикували назву акції, побачивши в ній пропаганду нацизму. 

Проти проведення заходів під назвою Bandera party виступив і мер Пльзеня Роман Зарзицький.

«Я точно не хочу цього у нашому місті! Закликаю всіх порядних експлуатантів ресторанів та інших розважальних закладів не надавати місця організаторам таких заходів. Одночасно я закликаю громадян України поводитися в Пльзені пристойно і дякую тим, хто це робить. Бандера був військовим злочинцем, а бандерівці несуть відповідальність за масові вбивства й чехословацького населення. Подібні акції для мене неприйнятні. Проте, з урахуванням їхнього проведення у приватних закладах, наші можливості впливу дуже обмежені. Тому ми перебуваємо у контакті з поліцією», - написав градоначальник у соцмережах.

Довідка. Вечірка вже відбулася у Пльзені кілька разів – у листопаді, січні та лютому. За словами організаторів, усі зібрані гроші йдуть на закупівлю інвентарю та спорядження для ЗСУ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі