четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Поїхали за кордон та втратили паспорт: що робити?

Консультації , Юрист

Поїхали за кордон та втратили паспорт: що робити?

views248

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Все частіше українці подорожують світом: у справах, для відпочинку, участі у спортивних змаганнях чи конкурсах або просто зустрітись з друзями. Єдиним документом, який посвідчує особу за межами нашої країни, є закордонний паспорт. Дуже прикро, якщо станеться пригода, під час якої ви його втратите. Звісно, що поїздку буде зіпсовано – але як правильно діяти, куди звертатися?

Пропонуємо алгоритм дій, який дозволить вийти з неприємної ситуації з найменшими втратами.

Крок перший – зверніться до поліції

Це перше, що треба зробити – звернутись до ближчого відділення поліції та написати заяву про втрату (або крадіжку) документу. Якщо пам’ятаєте, то спробуйте перерахувати всі відмітки, які було проставлено на сторінках паспорту в країні перебування. Поліція має видати вам копію протоколу про те, що у вас прийняли заяву. В деяких країнах ви отримаєте довідку про втрату паспорта.

Крок другий – до посольства

З документом, який вам видали у поліції, крокуйте до українського посольства або консульства. Там вам запропонують заповнити анкету для отримання тимчасового посвідчення особи. Воно вкрай необхідно, бо без нього ви не зможете повернутись в Україну. Крім поліцейської довідки, вам знадобляться будь-які документи, що підтверджують вашу особистість та громадянство. Це може бути копія паспорта (закордонного або внутрішнього), студентський квиток, водійські права. На цьому етапі прийдеться сплатити консульській збір, квитанція теж додається до анкети.

Крок третій, найважчий – підтвердити свою особу

Може статися так, що ви втратили (або у вас викрали) всі документи. І у вас відсутня можливість документально підтвердити, хто ви та чи є громадянином України. Як діяти в такому випадку?

  • Знайти в країні перебування як мінімум двох співгромадян, які можуть підтвердити вашу особистість.
  • Назвати орган, який видав вам закордонний паспорт, щоб працівники дипломатичної установи зробили до нього запит.

Коли тим чи іншим шляхом вашу особу буде встановлено, а факт видачі втраченого документу підтверджено, вам оформлять тимчасове посвідчення на повернення в Україну.

Крок четвертий – повідомте Міграційну службу

Незалежно від того, чи плануєте ви одразу оформлювати новий закордонний паспорт, бажано повідомити Міграційну службу про втрату старого.

Кілька корисних порад

  • Чи можна підготуватися до такої несподіваної прикрості, як втрата чи крадіжка документів? Так.
  • Запишіть контакти українського посольства чи консульства у країні, куди ідете. Бажано зберегти їх не тільки в телефонній книжці, а й на папірці.
  • Майте при собі ксерокопії своїх документів. Зберігайте їх окремо від оригіналів.

І звісно, будьте пильними, не залишайте свої речі без нагляду та не передавайте третім особам.

Вдалих подорожей!

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі