неділя, 29 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пам’ятник Тарасу Шевченку у Харкові укріплюють від обстрілів

Мартирос Григорян


Російська агресія , Культура

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Харкові укріплюють від обстрілів

views489

23.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

Харківські комунальники та волонтери укріплюють пам’ятник Тарасу Шевченку. Обкладають мішками із піском, щоб вберегти монумент від руйнації в разі обстрілів.

Про це повідомляє Суспільне.

 

Працівники «Зеленбуду» розповіли, що мішки біля основи пам’ятника складуть в чотири ряди, після чого перекладуть їх дошками та піддонами.

За словами комунальників, оскільки йде усічений сам пам'ятник, нам найголовніше обкласти зараз ось цю всю групову структуру. Потім треба буде перекласти дошками, піддонами, щоб прибрати вагу, яку ми поженемо більше.

 

Вже використали понад 3 тис. мішків. Загалом необхідно близько 15 тисяч.

За даними «Зеленбуду», після пам’ятника Шевченку планують укріпити й інші монументи в Харкові.

Довідка

Автори пам'ятника — радянський скульптор Матвій Манізер і архітектор Йосип Лангбард. Монумент урочисто відкрили 24 березня 1935 року. Загальна висота монумента — понад 16 м, статуї Шевченка — 5,5 м. Загалом на виготовлення пам'ятника пішло 30 тонн бронзи та 400 тонн лабрадориту.

Для спорудження монумента використали близько 75 вагонів різних будівельних матеріалів, у тому числі 25 вагонів з лабрадоритом. Попри розміри й ідеологічну спрямованість, пам’ятник не постраждав у Другу світову війну.

Саме біля пам'ятника Шевченку в Харкові 30 серпня 1943 року відбувся перший офіційний мітинг звільненого від німецьких окупантів міста.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі