четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Підкорювач неба: 132 роки тому народився український авіаконструктор Ігор Сікорський

Мартирос Григорян


Суспільство , Технології

Підкорювач неба: 132 роки тому народився український авіаконструктор Ігор Сікорський

views1175

25.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

В цей день, 25 травня 1889 року, у Києві народився Ігор Сікорський — відомий авіаконструктор та авіабудівник українського походження, засновник однойменної американської вертолітобудівної фірми.

 

«Містер гелікоптер» та «батько вертолітобудування» — так називають творця перших літаків і перших американських гелікоптерів. Особисто паном Сікорським, або ж під його керівництвом, було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів. 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків і лише 4 залишилися на папері. 

 

Цікаві відомості та історичні факти про геніального авіаконструктора

 

Ігор Сікорський народився та навчався у Києві. Важливу роль зіграла в його житті мати - Марія Стефанівна. Вона була високоосвіченою жінкою. Маленький Ігор любив слухати розповіді мами про нескінченність Всесвіту, про дивовижний і цікавий світ. Але найбільше вражали уяву хлопчика розповіді про генія XV століття Леонардо да Вінчі та його ідею створити «залізного птаха» — летючу машину, яка повинна була підійматися в повітря під дією потужного гвинта без будь-якого розгону. 

 

У центрі Києва досі стоїть дім Сікорських. Тут варто нагадати, що у дворі цього будинку Ігор створював і випробовував свої перші вертольоти. І вже у 19-річному віці Сікорський почав конструювати справжні літаки. У 20 років студент Київського політеху Сікорський розробив і побудував свій перший вертоліт. 

 

У 1919 році киянин Сікорський емігрував до США. Пізніше він створює осередок з колишніх земляків (1923 р.), причетних до авіації. Отже, саме вони проторували фундамент фірми Sicorski Air Engineering, яка після Другої світової війни стала флагманом з виробництва вертолітної техніки у світі.

 

Літак-велетень Ігоря Сікорського — Ілля Муромець (1913 р.) – став світовим рекордсменом у вантажопідйомності. Також Сікорський сконструював перший в США літак-амфібію.

 

В Америці український авіаконструктор створив 15 типів літаків і у світовому масштабі уславився як «батько вертолітобудування». Гелікоптери Сікорського марки S 1941 р. були взяті на озброєння Збройними силами Сполучених Штатів. 

 

Останнім із вертольотів, розроблених особисто паном Сікорським у 1954-1955 роках, був S-58. Його численні модифікації експлуатувалися майже в п’ятдесяти країнах світу.

 

Жирну крапку у суперечках щодо своєї національної ідентичності поставив сам Ігор Іванович Сікорський, вказавши на те, що є українцем, в одному з листів, написаних у Сполучених Штатах Америки. Побачити його можна в Музеї української діаспори у Києві. 

 

/Текст підготовлено для «Патріот Донбасу» на основі відкритих джерел/