неділя, 29 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Оскар» 2022: В Україні оголосили фільм-претендент

Мартирос Григорян


Суспільство

«Оскар» 2022: В Україні оголосили фільм-претендент

views378

24.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

24 вересня Український оскарівський комітет обрав стрічку, яка позмагається за місце в шорт-листі премії «Оскар» як «Міжнародний повнометражний фільм». Цьогоріч представлятиме Україну буде фільм Наталки Ворожбит «Погані дороги» екранізація однойменної п'єси, драма про приховану сторону війни на сході України.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє пресслужба Держкіно

 

Згідно з інформацією на сайті Держкіно, цього року найкращу серед п’яти заявлених картин обирали 11 членів журі. Фільм української режисерки Ворожбит отримав 5 голосів і додатково 3 бали, що зробило його лідером серед інших робіт.

 

«Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український Оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи. Побажаємо творцям стрічки успіху!», наголосив Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк. 

Всього комітет розглядав п'ять фільмів-претендентів, серед яких, окрім дебютної драми Ворожбит, була стрічка Валентина Васяновича «Відблиск», фільм Олега Сенцова «Носоріг», фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля», фільм Віллена Новака «Чому я живий».

 

Слід нагадати, що премєра фільму «Погані дороги» відбулася в травні цього року. Стрічка складається з п’яти новел про життя та смерті місцевих мешканців та українських військових на території окупованого Донбасу на фоні російсько-української війни.

 

Уперше пєса «Погані дороги» була поставлена у Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року. Тоді ж був написаний і сценарій фільму.

 

Оголошення основних номінантів на «Оскар» відбудеться 2 лютого 2022 року. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі