неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Олег Котенко: «Я з подивом дізнався, що Медведчук вступає у перемовини по заручниках, але зі сторони, так званих «Л/ДНР»

Олександр Слов'янець


Російська агресія , Суспільство

Олег Котенко: «Я з подивом дізнався, що Медведчук вступає у перемовини по заручниках, але зі сторони, так званих «Л/ДНР»

views634

11.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

На каналі 1+1 у програмі «Право на владу»  відбулося обговорення болючої  теми, присвяченої звільненню заручників. Серед запрошених був голова ГО «Група «Патріот» Олег Котенко. Він починаючи з 2014 року займався обмінами. Виступ на відео з 2 год. 45 хвилин.

 

 

«Обміни наших заручників почалися це у квітні 2014 року, після захоплення Слов’янська. Коли почалися бойові дії в Україні ніхто не знав, як вести перемовини, хто буде за це відповідати, тому СБУ діяла на свій страх та риск. Я вступив у процес перемовин ще у квітні (2014 року), тому що ті люди, які залишалися для виконання деяких задач у Слов’янську потрапляли у полон, безпосередньо до Гіркіна».

Олег Котенко підкреслив, що перемовини по звільненню заручників дуже складний процес

«Сьогодні можна вести перемовини так і операція пройде добре. Завтра, можна точно так вести перемовини, але операція піде не нормально і можна просто втратити людину. Вже влітку я з подивом дізнався, що Медведчук теж вступає у перемовини, безпосередньо по заручниках, полонених. Але з боку так званих «Л/ДНР». Це мене дуже здивувало. А ще більш мене здивувало, коли у вересні я дізнався, що він буде призначений до ТКГ у Мінську, вже зі сторони України».

Олег Котенко вважає Медведчука ворогом, починаючи з часів Майдану. 

«Я знаю, що багато негативних речей для України», які відбулися через діяльність Медведчука.

Так скільки ж людей звільнив Медведчук? Це питання так і залишилося відкритим у процесі обговорення.    Голова ГО «Група «Патріот» повідомив що вересні 2014 приблизно 4-5 організацій вели діяльність по обміну заручниками, крім того, деякі люди самостійно вели перемовини про звільнення. Були командири українських підрозділів, які вели перемовини про звільнення своїх бійців.

Олег Котенко розповів про ризики, які є під час обміну

«Коли ви ведете на обмін бойовиків, не факт, що ви повернетеся додому. Багатьох бойовиків з якими ми вели перемовини, ми навіть в очі не бачили».

До середини 2015 року процес обміну почав замирати.

Олег Котенко звернувся до влади щодо прискорення процесів обміну, бо деякі люди знаходяться у полоні вже по чотири роки. Родичі полонених зв’язуються з організацією «Група Патріот» і чекають що «держава щось для цього зробить».

«Я закликаю, родичів набратися терпіння і всі, хто знаходяться у полоні обов’язково повернуться додому», - закінчив свій виступ Олег Котенко.