понеділок, 30 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти зробили шпигунами ув'язнених з окупованої території Луганщини ‒ СБУ

Cіпратов Роман


Право

Окупанти зробили шпигунами ув'язнених з окупованої території Луганщини ‒ СБУ

views292

13.10.2022

Подiлитися у соц.мережах

Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала російську агентурну мережу, яку окупанти закинули до різних регіонів України.

Як повідомляє прес-центр СБУ, до її складу входили 7 ув'язнених, які перебували на територіях виправних установ Київської, Харківської, Дніпропетровської та Чернігівської областей, куди вони прибули після етапування із в'язниць тимчасово окупованої Луганської області.

Усім їм залишався мінімальний термін за ґратами, тож ФСБ завербувала «зеків» і «підказала» їм попросити Україну про переведення з в'язниць тимчасово окупованої Луганщини, як це передбачає закон. Після закінчення терміну ув'язнення нові агенти Росії мали виконувати ворожі завдання проти України.

Як встановила СБУ, куратором цієї мережі виявився «начальник оперативної частини виправної колонії №38» терористичної організації «ЛНР». Свої дії він координував з кадровими співробітниками ФСБ. Зокрема, тюремник за допомогою психологічного тиску та погроз фізичної розправи схиляв засуджених підписати зобов'язання щодо негласної співпраці з окупантами.

Тільки за такої умови він «гарантував» ним переведення до виправних установ на підконтрольній українській владі території регіону та повернення додому.

Таким чином, він сформував агентурну мережу, яка мала збирати інформацію про місця дислокації та переміщення підрозділів Сил оборони у прифронтових районах Сходу України.

На волі з ними мав зв'язатися через анонімні месенджери представник ФСБ та назвати заздалегідь обумовлений пароль. Надалі агресори планували використати цей канал зв'язку для отримання розвідданих. Проте співробітники Служби безпеки спрацювали на випередження, своєчасно викрили російську агентуру і цим зірвали плани ворога щодо отримання розвідувальної інформації.

Ворожому вербувальнику заочно повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Крім того, СБУ встановила особи та місця знаходження всіх організаторів злочину, які перебувають на тимчасово окупованій території Луганщини.

Продовжуються комплексні заходи щодо притягнення їх до відповідальності за злочини проти державної безпеки України.

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі