вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти планують зробити переправу через Оскільське водосховище на дорозі Борова-Ізюм (фото)

Олександр Слов'янець


Російська агресія , Новини окупації

Окупанти планують зробити переправу через Оскільське водосховище на дорозі Борова-Ізюм (фото)

views824

21.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Міст через водосховище в районі Гороховатки був підірваний ще у березні через те, що підрозділи окупантів з Ізюмського угруповання могли вийти в тил силам оборони України біля Борової.

Наразі російські загарбники думають над тим, як відновити переправу з одного берега водосховища на інший. Борова та територія громади на цей час тимчасово окупована.

Ось що повідомляє Борівська селищна рада:   

«У Підлимані окупанти почали пиляти ліс. Зокрема, випилюють старі великі сосни. Очевидно, їм потрібен будівельний матеріал для створення переправи через Оскіл».

Раніше повідомлялося, що у  Гороховатці та Бахтині (Ізюмська сторона водойми)  окупанти обговорюють відновлення переправи через Оскільське водосховище в районі Гороховатського мосту.  Йшлося про понтонну переправу або ж відновлення руху через зруйнований міст.

За інформацією від місцевих мешканців, російські військові намагалися переїхати на той бік обмілілого водосховища на двох танках біля селища Богуславка (Борівська сторона водойми), що на декілька кілометрів на північ від Борової. Обидва танки застрягли у багнюці і їх так і не змогли витягнути. 

Деталі

Через зруйновану дамбу Оскільського водосховища у с. Яцьківка водойма дуже сильно обміліла. В деяких місцях вода залишилася тільки на річище. Оголене дно тільки здається твердим. Насправді це суцільна багнюка з великого шару мулу, який там утворився за понад півстоліття. Навіть у районі зруйнованого мосту видно, що там мул.

Окупаційні угрупування в Ізюмі та Боровському районі розрізані водосховищем. Постачання зброї, палива, перекидання військ на обидва угрупування йде через Куп’янськ.

Наразі сили оборони України створили суттєві проблеми на лініях постачання Ізюмського угрупування ворога, нависаючи над його правим флангом. Якщо буде збудована переправа на дорозі Борова – Гороховатка – Ізюм, то проблем в окупантів стане менше. Тому що вони можуть перекидати ресурси від Куп’янська на Борову та далі на Ізюм. Або, з окупованої частини Луганської області на Борову.