п’ятниця, 01 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти перетворили Оскільське водосховище на пустелю: як було та як стало (фото)

Олександр Слов'янець


Російська агресія

Окупанти перетворили Оскільське водосховище на пустелю: як було та як стало (фото)

views11413

24.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Російські окупанти зруйнували  гідровузол на Оскільському водосховищі й це призвело до того, що вся вода пішла спочатку у річку Оскіл, а потім до Сіверського Донця. Запаси води знищені.

Будівлі та обладнання на греблі окупанти руйнували  авіацією, артилерією та танками. А тепер знімають біля знищених  споруд пропагандистські сюжети. 

Водосховище наразі нагадує, практично пустелю, де є окремі озерця, які скоріш за все, коли почнеться спека просто висохнуть. Вода є тільки по старому річищу річки Оскіл.

Ось так виглядав гідровузол на водосховище до російської агресії.

Ось так він виглядає зараз.

Ось такий вигляд мало водосховище, у локації с. Яцьківка, до війни.

Наразі воно виглядає ось так.

Оскільське водосховище недалеко від Борової до війни.

Тепер це виглядає ось так.  

Трохи історії                

Будівництво водосховища почалося у 1957 році на річці Оскіл.  6 грудня 1957 року було завершено будівництво греблі водосховища  за 10 км від місця, де річка впадає у Сіверський Донець. Наповнення водойми почалося навесні 1958 року. Вважається що воно було наповнено приблизно за рік. Але як розповідали місцеві мешканці похилого віку, наповнювалося воно приблизно три роки.  Довжина водойми понад 80 км. Вода у водосховище накопичуються не лише за рахунок річки Оскіл, а й за рахунок води від снігу, який танув навесні.

Оскільське водосховище було побудоване для того, щоб підтримувати рівень у каналі Сіверський Донець — Донбас, особливо влітку. Своєї води у річці у літній період для забезпечення Донеччини зазвичай не вистачало. Нестачу води у Донці компенсувало Оскільське водосховище. Тепер компенсувати буде нічим.