понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупаційна влада Криму витісняє українську мову із процесу навчання

Мартирос Григорян


Новини окупації

Окупаційна влада Криму витісняє українську мову із процесу навчання

views259

07.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

На кримському півострові кількість школярів, які навчаються українською мовою, за 8 років окупації скоротилась у 60 разів. «Адміністрація» формально ввела три офіційні мови: українську, російську та кримськотатарську. Проте впроваджується і використовується як мова спілкування тільки російська.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Association of Reintegration of Crimea із посиланням на заяву аналітика української громадської організації «КримSOS» Євгена Ярошенка.

«До окупації в АР Крим 12 694 школярі навчалися українською мовою. У 2020-2021 роках, попередній навчальний рік, ця кількість становила 214. Тобто, за роки окупації кількість школярів, які навчалися українською мовою, скоротилася у 60 разів»,— йдеться у повідомлені.

За словами експерта, відносно української мови, то тут статистика дуже катастрофічна. Українська мова перебуває на межі зникнення, як біологічний вид, занесений до Червоної книги.

Пан Ярошенко також зазначає, що у Криму діє українська громада, але за його словами, «ця діяльність лише спрямована для підтримки видимості того, що у Криму дотримується багатомовність».