четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обстріл Ростовської області був проведений з окупованих територій Донбасу (фото, відео)

Російська агресія , Суспільство , ООС , Події , інформаційна війна

Обстріл Ростовської області був проведений з окупованих територій Донбасу (фото, відео)

views213

21.02.2022

Подiлитися у соц.мережах

 Обстріл Ростовської області Росії, про який заявили терористи та російські ЗМІ, був проведений з окупованих територій Донбасу.

Про це повідомляє міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm.

Волонтери InformNapalm провели OSINT дослідження інциденту, що стався 19 лютого 2022.

Волонтери визначили точну геолокацію реактивної системи залпового вогню (РСЗВ), з якої було обстріляно прикордонну територію у Ростовській області РФ. Виявилось, що обстріл був проведений о 4 годині ранку 19 лютого з населеного пункту Суходіл, Луганської області, що знаходиться під контролем російських окупаційних сил.

 «Російські пропагандисти каналу NewsFront опублікували відео, яке на їхню думку нібито підтверджувало факт обстрілу з боку України. Інформація про обстріл супроводжувалась відео-ексклюзивом з камери спостереження, на якій зафіксовано постріли РСЗВ. Російські пропагандисти написали в дописі, нібито обстріл вівся "з північного боку ріки Сіверський Донець, поблизу населеного пункту Болотене", - йдеться в повідомленні.

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm помітили що внизу відео, яке виклали російські пропагандисти, залишились координати розташування камери, у системі СК-42 (так звані «прямокутні координати»), які використовуються тільки для військових цілей.   

Зазначається, що для людей, які не розуміються на військовій справі, а займаються виключно пропагандою, ці цифри могли здатись не суттєвими. Але для військових фахівців ці координати легко перевести у звичну для цивільних людей систему WGS-84. В цій системі вказані координати будуть виглядати як 48°34’32.5″N 39°35’03.1″E.

За вказаними координатами знаходиться населений пункт Суходіл (до декомунізації в Україні цей населений пункт мав назву Піонєрскоє, яка досі зберігається на російських мапах). Геолокація розташування камери вказана на мапі червоним трикутником:

За мапою Liveuamap видно, що ця територія з 2014 року є непідконтрольною українським військам та контролюється російськими окупаційними силами. Лінія контролю території точно збігається з річищем Сіверського Донця.

Камера, як це і передбачається військовою логікою, встановлена на пагорбі, що панує над місцевістю. Висота камери над рівнем моря – 76 м (вказано на скриншоті з екрана), що відповідає висоті пагорбу.

На 11-й секунді запису камера фіксує місце другого пуску. При чому помітно не тільки димовий слід від прискорювача ракети, але й відбиту хмару пилу та продуктів згоряння позаду установки. З цієї точки фізично неможливо так близько, як бачимо на відео, спостерігати за населеними пунктами на підконтрольній українським військам території, яка знаходиться по інший бік річки Сіверський Донець та не має такої забудови.

Таким чином, координати місця розташування РСЗВ, з якого робились постріли в бік Російської Федерації, знаходяться на тимчасово окупованій території ОРДЛО. З південного берегу річки Сіверський Донець. По відео фактично видно, що слід від ракет проходить між камерою і лінією електропередач, також позаду відблискує вода, відповідно вогонь ведеться з цього берега річки.