неділя, 29 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Обшуки СБУ в об’єктах УПЦ МП: виявлено пропагандистські матеріали, які заперечують існування України (ФОТО)

Наталя


Суспільство , Події , Фоторепортаж

Обшуки СБУ в об’єктах УПЦ МП: виявлено пропагандистські матеріали, які заперечують існування України (ФОТО)

views131

28.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Співробітники СБУ виявили в об’єктах Української православної церкви московського патріархату на Тернопільщині та Прикарпатті пропагандистські матеріали, що заперечують існування України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Правоохоронці виявили велику кількість антиукраїнських матеріалів під час безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ.

Зокрема, СБУ виявила літературу, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, і навпаки наголошується, що це нібито штучно створена держава.

Також правоохоронці знайшли брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

Зазначається, що більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

"Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки "великого войска Донского", яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ. Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей", - йдеться у повідомленні.

У СБУ наголосили, що всі ці речові докази є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Наразі всі докази направлені на відповідні незалежні експертизи.

"За результатами цих досліджень будуть вживатися подальші процесуальні дії", - додали у відомстві.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі