четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Оберіг і символ жіночності: 7 грудня відзначається День української хустки

Мартирос Григорян


Суспільство

Оберіг і символ жіночності: 7 грудня відзначається День української хустки

views239

07.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 7 грудня у світі відзначають День української хустки. З давніх-давен хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції, народну обрядову культуру. А також об’єднує не одне покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. 

У зовсім недалекому минулому хустки носили всі українки — дівчатка, юнки, заміжні жінки, які після одруження не ходили, як колись казали, простоволосими (це вважалося тяжким гріхом). Також цей аксесуар свідчив про матеріальний достаток родини. Заможні українки постійно носили дорогі шовкові та вовняні хустки. 

Мені здається, що я не відкрию таємницю, що українська хустка підкорює жінок усього світу. Різноманітність візерунків, кольорів і способів в’язання національного головного убору є безліч, у кожного регіону України свої старовинні традиції. 

Але, на жаль, у сучасному світі інтерактивних обмінів і цифрових трансформацій на вулиці не часто зустрінеш жінку, пов'язану хусткою. А дарма, адже хустка — це символ українства, вона — оберіг, що уособлює любов, гармонію та елегантність, а й передусім осягнення святині — Батьківщини.

Тож, високоповажні українки, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції. І як не пафосно й патетично буде сказано, але хустка  — це генетичний скарб народу України. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі