вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Німецького бізнесмена судять за постачання підсанкційним фірмам, пов'язаним з російськими спецслужбами

Світлана Макарова


За кордоном

Німецького бізнесмена судять за постачання підсанкційним фірмам, пов'язаним з російськими спецслужбами

views233

25.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

У німецькому місті Дрездені почався процес щодо громадянина ФРН за обхід санкції ЄС. Його звинувачують у постачання продукції фірмам, пов'язаним з російськими спецслужбами.

Про це повідомляє DW.

В одному випадку бізнесмен продав у росію предмет, постачання якого заборонило Федеральне управління з економічних питань та експортного контролю. Щоб обійти заборону, він, як стверджує звинувачення, організував закупівлю в Китаї аналогічного продукту і відправив його "безпечному" адресату.

У десяти інших випадках підприємець зробив постачання в рф продукції без необхідних для цього дозволів, чим порушив закон Про зовнішньоекономічну діяльність.

Згідно з твердженням Федеральної прокуратури, бізнесмен знав, що поставлена ним продукція може використовуватися для виробництва ракет, а також ядерної, хімічної та біологічної зброї, що є порушенням закону про контроль над озброєннями.

На першому засіданні суду обвинувачений заявив, що діяв розумно та сумлінно, в міру своїх знань і переконань. Бізнесмен стверджує, що, виконуючи замовлення, перевіряв, чи потрібен для їхнього експорту дозвіл Федерального управління з економічних питань та експортного контролю. Крім того, його фірма намагалася з'ясувати, від кого отримує замовлення й чи залучений замовник у військовій сфері.

Про себе обвинувачений повідомив у суді, що за часів НДР був курсантом військового училища, у тому числі вивчав хімічну зброю. При цьому він стверджує, що вчився не розробляти та виробляти таку зброю, а лише ліквідувати наслідки її застосування.