середа, 18 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НАТО та США передали Росії відповідь на вимоги «гарантій безпеки»

Політика

НАТО та США передали Росії відповідь на вимоги «гарантій безпеки»

views139

27.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

НАТО та США паралельно передали Росії відповіді вимоги гарантій безпеки».

Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі, передає Цензор.НЕТ.

За словами Столтенберга, НАТО направило відповідь від імені всіх тридцяти союзників.

В документі союзники окреслили три головні позиції.

«Перше – відносини НАТО-Росія. Росія обірвала дипломатичні зв'язки з НАТО, що зробило наш діалог набагато важчим. Ми маємо знову відновити роботу наших офісів у Москві та Брюсселі. Ми також повинні у повному обсязі використовувати вже існуючі військові канали, щоб просувати прозорість та знизити ризики. Ми також розглядаємо можливість встановлення цивільної гарячої лінії зв'язку для надзвичайних ситуацій».

Другий пункт ‒ європейська безпека, включаючи ситуацію в Україні та навколо неї.

«Ми готові слухати занепокоєння Росії та вести справжній діалог, як дотримуватися та зміцнювати фундаментальні принципи європейської безпеки, під якими ми всі підписалися, починаючи від заключного Гельсінського акту. Це включає право кожної держави обирати свій шлях у сфері безпеки», ‒ заявив Столтенберг.

За його словами, Росія має утримуватися від агресивної риторики та дій, які спрямовані проти союзників та інших країн.

«Росія також має вивести свої сили з України, Грузії та Молдови, де вони розташовані без дозволу цих країн. Усі сторони мають конструктивно взаємодіяти, щоб вирішити конфлікт, включаючи у Нормандському форматі».

Третій пункт ‒ зниження ризиків, прозорість і контроль над озброєнням.

«Ми знову закликаємо Росію негайно деескалувати ситуацію. НАТО вірить, що напруження та розбіжності мають бути вирішені через діалог і дипломатію, а не силою або загрозою застосування сили», ‒ підкреслив генсек НАТО.

Також держсекретар США Ентоні Блінкен виступив на брифінгу у Вашингтоні та розповів подробиці щодо змісту документу-відповіді на вимоги Росії «гарантій безпеки».

За словами держсекретаря, оприлюднювати документ не будуть. Він зазначив, що в ньому викладена позиція США та країн-союзників.

«Ми впевнені, що наші принципи, якими ми керуємося, зокрема щодо територіальної цілісності та суверенітету України та права кожної країни самостійно приймати рішення щодо вступу в альянси, ми повинні вжити взаємні прозорі заходи щодо ядерного потенціалу та військових навчань в Європі», – наголосив Блінкен.

За його словами, у відповіді було порушене питання тих сфер, у яких Вашингтон та Кремль можуть дійти згоди, зокрема, контролю над озброєнням.

Блінкен зазначив, що США готові співпрацювати з Росією, якщо Москва припинить агресивну політику щодо України.

«Наша відповідь скоординована з Україною та Європою. Ми врахували їхню думку та побажання у нашій відповіді Москві».