четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НАТО та США можуть збільшити присутність у Чорному морі: до Сенату внесли законопроєкт

Наталя


Політика

НАТО та США можуть збільшити присутність у Чорному морі: до Сенату внесли законопроєкт

views95

31.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

До Сенату США був внесений законопроєкт, який передбачає посилення заходів безпеки у Чорноморському регіоні. Зокрема у ньому ідеться про встановлення "регулярної змінної морської присутності в Чорному морі".

Відповідний законопроєкт внесла сенатор-демократ Джинн Шахін, повідомляє посол України в США Оксана Маркарова.

Законопроект підтримали дев’ятеро членів Сенату: п’ятеро демократів, троє республіканців та одним незалежним чиновником.

У ньому вказується, що продовження зосередження зусиль "щодо запобігання подальшому поширенню збройного конфлікту в Європі шляхом визнання Чорноморського регіону ареною агресії Росії" є в інтересах США.

На думку творців законопроекту, у протидії агресії РФ відіграють вирішальну роль прибережні держави Чорного моря, завдяки чому роблять внесок у колективну безпеку НАТО.

"Неодноразові, незаконні, неспровоковані та насильницькі спроби РФ розширити свою територію та контролювати доступ до Середземного моря через Чорне море є загрозою національній безпеці США та НАТО", - йдеться в документі.

Окрім цього автори законопроекту вважають, що потрібно "рішуче протистояти нелегітимним територіальним претензіям Росії на Кримському півострові, у територіальних водах України у Чорному та Азовському морях, у міжнародних водах Чорного моря та на територіях, які Росія незаконно окупує в Україні".

Для вирішення вищезазначених проблем та реалізації плану оборони потрібна зміцнити східний фланг НАТО. Зокрема США повинні продовжувати працювати із союзниками по Альянсу у питання щодо морської присутності у Чорному морі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі