понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На звільнених територіях України можуть з'явитись модульні лікарні ‒ МОЗ

Cіпратов Роман


Суспільство

На звільнених територіях України можуть з'явитись модульні лікарні ‒ МОЗ

views82

25.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Міністерстві охорони здоров'я вивчають досвід будівництва модульних лікарень. Вони можуть з'явитися на деокупованих територіях, де ворог завдав найбільшої шкоди медичній інфраструктурі.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський під час огляду будівництва таких медичних закладів у Польщі, повідомляє прес-центр МОЗ.

За його словами, такі медичні установи за якістю нічим не поступаються традиційному будівництву. Однак завдяки модульним конструкціям значно скорочуються терміни будівництва. Модульні технології дозволяють побудувати лікарню більш ніж на 300 ліжок у максимально короткі терміни ‒ близько року.

«Ми розуміємо, наскільки важливо відновити доступ населення до медичної допомоги в найкоротші терміни. Тому в деокупованих регіонах розглядаємо, зокрема, можливість будівництва сучасних модульних лікарень, які наразі функціонують у Європі. Мова йде не про «вагончики», в яких є доступ лише до найпростіших послуг, а про повноцінні медичні заклади, зведені з модульних конструкцій з повним інженерним оснащенням, що виготовлені в заводських умовах і змонтовані на будівельному майданчику», – зазначив Богдан Боруховський.

Він додав, що такі лікарні не поступаються медзакладам, збудованим за традиційними технологіями, при цьому мають значні переваги у термінах будівництва. Модульні медичні установи будуються з урахуванням усіх норм та стандартів і дозволяють на своїй базі розмістити високотехнологічне обладнання.

Наразі Україна розглядає можливість залучення міжнародних інвестицій у такі об'єкти, зазначається у повідомленні.