четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Тернопільщині знайдено унікальні артефакти XV-XVII століть

Мартирос Григорян


Наука

На Тернопільщині знайдено унікальні артефакти XV-XVII століть

views250

26.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

На території містечка Залізці (виникло у кінці ХV ст. й отримало Магдебурзьке право на початку XVI ст.) на Тернопільщині археологи розкопали артефакти XV-XVII століть: бронзовий перстень козацької доби, шкіряний ремінь, давню єврейську іграшку та багато різноманітного посуду. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це йдеться у Facebook Залозецького краєзнавчого музею.

«Серед виявлених артефактів надзвичайно цікава та рідкісна знахідка – шкіряний пояс XVII ст. Він виготовлений із трьохшарового пасма шкіри, добре прошитий по краях. По центру – оригінальний отвір для язичка пряжки та рядок з дірками, які вже були зроблені в процесі використання виробу. В Україні надзвичайно мало місць, де б в археологічних шарах добре збереглися подібні речі з органічних речовин», – розповів директор Залозецького краєзнавчого музею, археолог Василь Ільчишин.


/фото: фрагмент поясу ХVІІ ст./  

В результаті досліджень для Залозецького краєзнавчого музею здобуто велику кількість різноманітного експозиційного матеріалу. Різноманітний посуд ХV-ХVІІ ст., керамічні люльки, вироби з металу. Серед знайденого матеріалу цікавою є знахідка ігрової «дзиґи» з настільної традиційно-єврейської гри «дрейдл», якою грали євреї під час традиційного свята Хануки. 

«Не менш цікавою знахідкою є і бронзовий перстень із так званим орнаментом «роза вітрів» який широко зустрічається на пам'ятках Козацької доби ХVІ-ХVІІ ст. З цього ж періоду знайдено багато посуду, зокрема і типово міського характеру це полив'яні миски, кухлі та скляні кубки», – йдеться в повідомленні.  


/фото: бронзовий перстень ХVІ-ХVІІ ст. з орнаментом «роза вітрів»/

Варто зазначити, що дослідження проводились на приватних присадибних ділянках жителів містечка, які проявили інтерес до досліджень праісторії свого населеного пункту.