п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На мітингу у Токіо вимагають у росії повернути японські острови та забратися з України

Світлана Макарова


За кордоном

На мітингу у Токіо вимагають у росії повернути японські острови та забратися з України

views259

07.02.2023

Подiлитися у соц.мережах

У щорічний День північних територій японський уряд та цивільні групи проводять мітинг у столиці країни, де закликають росію повернути незаконно окуповані японські острови біля берегів Хоккайдо (у рф їх називають Південними Курилами). 

Про це повідомляє Kyodo News.

Видання зазначає, що формулювання "незаконна окупація" використовується вперше за останні п'ять років.

"Цілком неприйнятно, що північні території досі не повернуті після незаконної окупації їх Радянським Союзом 77 років тому", – йдеться у заяві, ухваленій на мітингу.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда у своєму виступі на заході висловився за повернення чотирьох островів, що утримуються росією.

Японія заявляє, що Радянський Союз незаконно захопив острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та групу островів Хабомаї невдовзі після капітуляції Японії у Другій світовій війні 15 серпня 1945 року.

Російське пропагандистське агентство ТАСС повідомляє, що мітинг відбувається біля посольства рф у Токіо. Його учасники кричать японською та російською "Забирайтеся з північних територій!", "Віддавайте наші острови!".

Також, за даними пропагандистів, на автомобілях учасників акції, крім японських, встановлені українські прапори. "Забирайтеся з України", – скандують вони через гучномовці.

Нагадаємо, Японія ввела санкції проти росії через її агресію проти України, що спонукало Москву з березня минулого року призупинити переговори про укладення мирного договору та двосторонні програми безвізового обміну, зокрема ту, що дозволяє колишнім жителям Японії відвідувати могили своїх предків на островах.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі