понеділок, 30 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Миколаївщині українсько-польська археологічна експедиція виявила поселення найпізнішого періоду існування Ольвії

Мартирос Григорян


Суспільство

На Миколаївщині українсько-польська археологічна експедиція виявила поселення найпізнішого періоду існування Ольвії

views249

20.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Ольвійська міжнародна експедиція Інституту археології НАН України в рамках українсько-польського проєкту відкрили житлово-господарський комплекс найпізнішого періоду існування Ольвії: кінця IV – початку V століття н.е.

Як передає «Патріот Донбасу», з посиланням на Укрінформ, про це повідомила очільниця експедиції, доктор історичних наук, заступник директора Інституту археології НАНУ Алла Буйських.

«Цього сезону ми продовжили співпрацю з польськими колегами в рамках спільного дослідницького проєкту. Нам вдалося відкрити великий житлово-господарський комплекс найпізнішого періоду існування Ольвії. Йдеться про кінець IV – початок V століття н.е. Він складається з низки приміщень або окремих споруд, які мали житлове й господарське призначення, і кількох ям», розповіла Буйських.

За словами пані Буйської, попри зафіксовані сліди руйнування знайдених споруд, вдалося дослідити частково збережене приміщення, ретельно вимощене підігнаними черепками.

Слід підкреслити, що серед знахідок особливий інтерес становлять роговий гребінь черняхівського типу та срібний денарій римського імператора Каракали (211–217 рр). Вважається, що за часів його правління Ольвія входила до складу римської провінції Нижня Мезія.

Розкопки в Ольвії цьогоріч тривали на території городища, передмістя та міського некрополя. Загалом було вивчено близько 300 квадратних метрів площі глибиною від 0,3 до 2,5–3,5 м.

Науковиця й археологиня Алла Буйська також зазначила, що після закінчення робіт розкоп законсервували, щоб у наступному сезоні продовжити вивчення цього важливого періоду в історії Ольвії.

Українсько-польська співпраця археологів триває вже шостий рік. Польську групу очолює співробітник Осередку міждисциплінарних археологічних досліджень Інституту археології та етнології Польської академії наук (Варшава) доктор Альфред Твардецький.

Коротка історична довідка

Ольвія стародавня держава античної доби, яка проіснувала тисячу років: з другої чверті 6 століття до нашої ери до 70-х років 4 століття нашої ери. Ольвія в перекладі означає «Щаслива». Розташована на правому березі Бузького лиману біля сучасного с. Парутине Очаківського району Миколаївської області. Це комплекс пам’яток відомого античного міста-держави, який знаходиться за 40 км від обласного центру. Сьогодні це історико-археологічний заповідник НАН України, який знаходиться у селі Парутине Очаківського району Миколаївщини.

 

 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі