субота, 28 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Донбасі окупанти не пропускали патрулі СММ ОБСЄ біля Золотого, Станиці Луганської та Молодіжного

Наталя


ООС , Події

На Донбасі окупанти не пропускали патрулі СММ ОБСЄ біля Золотого, Станиці Луганської та Молодіжного

views130

25.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російські збройні формування не пропускали патрулі місії ОБСЄ в районі Золотого, біля Станиці Луганської та Молодіжного. Однак, у районі Мирного спостерігачам все ж вдалося зафіксувати дев’ять одиниць військової техніки окупантів, розміщених з порушенням Мінських домовленостей.

Про це повідомив пресцентр штабу Операції об’єднаних сил.

За інформацією, російські збройні формування докладають зусиль, щоб за будь-яку ціну приховати свої злочини в ОРДЛО від спостерігачів ОБСЄ.

«Спостерігачі Місії потерпають від свавілля окупантів навіть в той час, коли представники керованих Російською Федерацією угрупувань беруть участь у переговорах у рамках Тристоронньої контактної групи. Більше того, безпідставно звинувачують українську сторону СЦКК в ігноруванні запитів на надання гарантій безпеки у ході проведення ремонтно-відновлювальних робіт», — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними, 23 листопада між 09.45 і 10.00 патруль місії, який прямував з підконтрольних урядові України районів, прибув приблизно за 350 м на північ від південного краю ділянки розведення в районі Золотого з метою проїхати до тимчасово окупованих районів. Дві особи збройних формувань РФ з нарукавними пов’язками з написом «СЦКК» заблокували прохід патрулю місії, пославшись на накази від так званих «командирів». О 10:05 патруль змушений був залишити цей район і повернутися на підконтрольну урядові України територію.

Того ж дня о 10.59 на блокпості південніше мосту біля Станиці Луганської один з членів збройних формувань РФ не пропустив спостерігача, який прямував у напрямку тимчасово окупованих районів, пославшись на «необхідність дозволу» від окупаційного керівництва. Об 11:00 патруль місії покинув район і повернувся до Станиці Луганської.

Крім того, у період між 11:42 та 11:57 третій патруль СММ, який прямував із підконтрольних урядові України районів, прибув на блокпост на автошляху Т0504 орієнтовно за 1,5 км на південний захід від тимчасово окупованого Молодіжного. Там член збройних формувань РФ не пропустив патруль місії, пославшись на «накази від своїх командирів». О 12:04 патруль залишив блокпост і повернувся на контрольовану урядом України територію.

Українська сторона СЦКК нагадує, що за Рішенням Постійної ради ОБСЄ №1117 місія має необмежений та безумовний доступ до всіх районів України. Також, згідно з мандатом, СММ доручено доповідати про будь-які обмеження свободи пересування спостерігачів або інші обставини, що перешкоджають виконанню її мандата.

Однак, попри всі перешкоджання, патрулям СММ ОБСЄ вдалося зафіксувати в районі Мирного дев’ять одиниць військової техніки збройних формувань РФ, зокрема: 2 танки невизначеного типу та 7 самохідних гаубиць невизначеного типу, які були розміщені з порушенням Мінських домовленостей.

Також повідомляється, що виявлені міжнародними спостерігачами порушення з боку НЗФ РФ є черговим проявом агресії з боку Російської Федерації.

Водночас підрозділи ЗСУ дотримуються Мінських домовленостей.