неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На честь 400-річчя з часу Хотинської битви в Україні з'явиться нова монета у 5 гривень: як вона виглядає

Мартирос Григорян


Суспільство

На честь 400-річчя з часу Хотинської битви в Україні з'явиться нова монета у 5 гривень: як вона виглядає

views586

28.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національний банк України (НБУ) 29 жовтня введе в обіг пам'ятну монету «Хотинська битва» із нейзильберу номіналом 5 грн.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України

Монета матиме діаметр 35 міліметрів, її вага складає 16,54 грама. Тираж 35 тисяч екземплярів.

На аверсі монети розміщено: угорі на дзеркальному тлі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис «Україна»; у центрі — композицію, що символізує облогу Хотинського табору: фортеця (ліворуч), війська захисників (праворуч від фортеці), навколо яких клуби диму; угорі за річкою, праворуч від фортеці, стилізований табір супротивників; написи: номінал 5/гривень (на тлі фортеці), рік карбування монети 2021 (унизу на матовому тлі); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (під роком карбування).

На реверсі монети на передньому плані зображено гетьмана Петра Сагайдачного, на другому постаті воїнів; ліворуч на дзеркальному тлі розміщено напис: «Хотинська битва» та її рік 1621-й.

Слід нагадати, що пам'ятні монети мають художню цінність. Їх карбують із дорогоцінних та недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна таких монет вища за їхню номінальну вартість.

Контекст

Монета виходить поза планом виходу пам'ятних монет в Україні у 2021 році та буде викарбувана у серії «Герої козацької доби».

Присвячена важливій події європейської історії першої половини XVII ст., яка фактично вирішила долю християнської цивілізації 400-річчя Хотинської епопеї, під час якої спільними зусиллями запорізько-польсько-литовського війська на молдавському кордоні було зупинено військо імперії Османа.

У вересні 1621 року на полі бою зійшлися багатотисячна армія султана Османа ІІ, якій протистояло військо значно меншої чисельності. Османці 17 разів штурмували козацькі позиції та близько 10 позиції польсько-литовських військ. Роль запорізького війська на чолі з блискучим політичним діячем та полководцем Петром Конашевичем-Сагайдачним, який нав’язав противнику тактику нічної війни, була особливо значущою. Зважаючи на величезні втрати (армія Османа ІІ не дорахувалася близько 40 тисяч вояків), Османська імперія змушена була відмовитися від планів завоювання Європи та підписати Хотинський мирний договір.