п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Музей Голодомору оприлюднив листи-свідчення про 1932-1933 роки на Донбасі

Наталя


Донбас історичний

Музей Голодомору оприлюднив листи-свідчення про 1932-1933 роки на Донбасі

views665

08.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Минулої доби Національний музей Голодомору-геноциду у Києві презентував оновлену мультимедійну експозицію Зали Пам'яті після реконструкції. Серед експонатів присутні листи, написані битанським інженером у 1932-1933 роках, що є свідченням геноциду українців на Донбасі.

Про це повідомив Музей Голодомору.

За словами генеральної директорки Музею Голодомору Олесі Стасюк, до експозиції увійшли експонати та історії, зібрані під час експедицій Україною, які розповідають про долі українських родин у роки Голодомору, історичні дослідження про опір українців комуністичному тоталітарному режиму тих років та «чорні дошки» на території України на інтерактивних багатофункціональних екранах, стійки-інсталяції з Книгами пам’яті.

Крім того, серед експонатів присутні нововідкриті історичні джерела листи, що були надіслані родичам та друзям у 1932–1933 роках з України іноземним інженером Джері Берманом, який став свідком винищення українців Донбасу. Листи знайшла онука друга Бермана Алісон Маршал, й прочитавши, вирішила передати Україні як свідчення про голод, розкуркулення, репресії та методи сталінської індустріалізації.

«Я дуже рада бути тут. Я тішуся з тієї роботи, яка була пророблена з листами. Це була моя місія — привезти ці важливі історичні свідчення до України. І я відчуваю задоволення від того, що я це зробила, і тепер кожен охочий може побачити їх у музеї», наголосила британка.

За інформацією, на заході також були присутні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, віцепрезидент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Яна Іванілова та предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«Це важлива подія для всіх нас. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв геноциду. Для того, щоб будувати своє майбутнє, потрібно знати власну об’єктивну історію. Це особливо важливо у річницю святкування незалежності України. Ми повинні цінувати дар нашої свободи, пам’ятаючи тих, хто загинув за неї», зазначив митрополит Епіфаній.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі