субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мінреінтеграції оприлюднило інформацію, як отримати компенсацію за зруйноване житло (покрокова інструкція)

Медіа-група Патріот Донбасу


Економіка , ВАЖЛИВО знати , Суспільство

Мінреінтеграції оприлюднило інформацію, як отримати компенсацію за зруйноване житло (покрокова інструкція)

views461

20.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

На сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України було опубліковано інструкцію, за якою громадяни, житло яких постраждало або зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, можуть отримати компенсацію. 

Як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії житло, що для цього потрібно

Де отримати? Для отримання компенсації необхідно звернутися до одного з нижче перерахованих державних органів.

 • Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад
 • Донецька обласна військово-цивільна адміністрація
 • Луганська обласна військово-цивільна адміністрація

Як замовити послугу?

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).

Хто може звернутися? За отриманням компенсації може звернутися фізична особа.

Документи, які необхідно надати для отримання послуги

 • Заява за встановленою формою https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/82/f498038n118.doc
 • Копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.
 • Копія одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства).
 • Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Умови та випадки надання компенсації

Грошова компенсація надається постраждалим, які є власниками житла, яке перебуває на контрольованих Україною територіях та було зруйновано після 14 квітня 2014 року внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації.

Крок 1. Щоб отримати грошову компенсацію необхідно подати до органів місцевого самоврядування, а у разі їхньої відсутності – відповідних військово-цивільних адміністрацій населених пунктів за місцем розташування житла перший пакет документів, визначений у переліку, на кожен окремий об’єкт житла.

Протягом 5 календарних днів з моменту надходження заяви заявник отримує повідомлення про рішення та дату проведення обстеження житла (яке здійснюється у строк не більше 30 календарних днів з моменту прийняття такого рішення).

Протягом 3 робочих днів з моменту проведення обстеження безоплатно заявник отримує від органу місцевого самоврядування/військово-цивільної адміністрації:   

 • акт обстеження житла;
 • довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.

Крок 2. Наступним кроком необхідно зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло.

Для цього слід звернутися до державного реєстратора та подати:

 • акт обстеження житла;
 • документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна.

Крок 3. Після отримання довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації постраждалі, їхні законні представники або представники, які діють на підставі нотаріально посвідченої довіреності, додатково подають другий пакет документів органам місцевого самоврядування, а в разі їхньої відсутності – військово-цивільним адміністраціям населених пунктів:

1) заяву у довільній формі про виплату грошової компенсації. У заяві зазначаються реквізити банківської картки (карткового рахунка у банку), на яку (який) перераховується компенсація, та зазначається, що заявник не звертався за виплатою до інших органів місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності – військово-цивільних адміністрацій населених пунктів;

2) копію довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації;

3) копію акта обстеження житла;

4) інформаційну довідку (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням, яка видається в установленому порядку на підставі акта обстеження житла.

Протягом 3 робочих днів з дати прийняття постраждалому надсилається рішення щодо надання (із зазначенням розміру) або відмови в наданні грошової компенсації.

Результат і способи отримання результату

Результатом надання послуги може бути Рішення про надання грошової компенсації або Рішення про відмову у наданні грошової компенсації

Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

Нагадаємо, що за минулий, 2021 рік, комісіями з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях прийнято рішення про надання компенсації 458 постраждалим, які є власниками 384 об’єктів житлового фонду, на загальну суму 106 мільйонів 426 тисяч 380 гривень.

Зокрема, наприкінці листопада Комісія у Донецькій області ухвалила рішення про надання грошової компенсації 65 громадянам на загальну суму 11,43 млн гривень. А вже у грудні позитивне рішення щодо компенсації за зруйноване житло отримали четверо громадян Луганщини. 

Катерина Бєлова

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі