понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Майдан. Шість літер нашої свободи»: фільм про Революцію Гідності отримав нагороду на Варшавському телефестивалі

Мартирос Григорян


Суспільство

«Майдан. Шість літер нашої свободи»: фільм про Революцію Гідності отримав нагороду на Варшавському телефестивалі

views243

06.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

На телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві фільм команди UA: Культура «Майдан. Шість літер нашої свободи» отримав нагороду.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Суспільне мовлення.

Українська стрічка режисерки — документалістки Олени Зашко та Анни Єресько посіла друге місце у категорії «Документальний фільм».

«Ми (я і моя співавторка Олена Зашко) добре розуміємо, що нагорода нашому фільму “Майдан. Шість літер нашої свободи” — не стільки нам і нашій роботі, скільки темі, історії й нашим героям. Можна сказати, що Майдан вчергове переміг, ми щиро тішимося з того. Знову», — поділилася враженнями авторка проєкту Анна Єресько.

Стрічка складається з шести глав. Кожна літера зі слова «майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції Гідності, спогади, якими діляться герої фільму.

Авторки розказують про героїв стрічки про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, показують розповідь координаторки "Євромайдан-SOS" Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.

За словами кіномисткинь, найскладніше на зніманнях було знайти не героїв, а підхід до них. Команда проєкту днями ставила собі запитання, щоб підійти до інтерв'ювання не просто професійно, а з великою емпатією, розумінням, повагою до доль людей.

Режисерки згадують, як починали роботу над проєктом, зіставляючи з минулим досвідом у документалістиці.

«Немає сенсу братися за тему Майдану, якщо тобі нема що сказати про нього людям. А що нового можна сказати людям про Майдан через сім років, коли вже стільки сказано, знято і написано? Це або апдейт інформації про хід розслідування розстрілів, або історії людей, життя яких змінив Майдан. Апдейту, на жаль, нема. Ми обрали друге, бо людинознавство наша пристрасть», зазначила пані Єресько.

У категорії «Документальний фільм» проєкт Суспільного конкурував із такими фільмами:

«Jesters Calendar», реж. Леван Адамія (Грузія); «Mr Kriss», реж. Адольф Зіка (Чехія); «Мистецтво інакомислення» (Чехія, США); «Поки я можу рухатися – Історія Лівії Геребен», реж. Габор Петер Немет (Угорщина); «Агонія/Агонія», реж. Томаш Кніттель (Польща).

Довідка

«Серце Європи» міжнародний телевізійний фестиваль, започаткований цього року. Головна мета фестивалю популяризувати якісний телевізійний контент, підтримати самобутність кожного регіону та сприяти розвитку суспільних мовників Центрально-Східної Європи.

У 2021 році в різних категоріях у фестивалі брали участь такі проєкти Суспільного: «Бабусю, розкажи про Голодомор», «Колапс: як українці зруйнували імперію зла», «Люди Зони», «Майдан. Шість літер нашої свободи», «MonoKate», «Візуальний код», «Відтінки України» і «Невидима правда».

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі