понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Маріупольські ентузіасти створюють неповторну експозицію предметів козацького побуту та українського вбрання (фото)

Мартирос Григорян


Суспільство

Маріупольські ентузіасти створюють неповторну експозицію предметів козацького побуту та українського вбрання (фото)

views210

02.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Автори майбутньої експозиції поставили собі за мету зібрати колекцію предметів козацького побуту та елементів національного вбрання за кожним регіоном України. Завдання нелегке. 

Експозицію створюють при Храмі Святителя Петра Могили та собору Успіння пресвятої Богородиці Православної Церкви України у Маріуполі. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Вчасно

«У нас вже є шафа з різноманітними предметами козацького побуту — від зброї до прикрас. Також спеціально для нас виготовлять репліку козацької шаблі. Сьогодні один з наших меценатів подарував нам давню мідну ступку. Що стосується вбрання, зараз ми маємо чотири полтавські строї й один чернігівський. Тому якщо у когось є давні речі, пов'язані з Україною, чи то вишиванки, дукачі, вінки або інші старовинні речі — будемо вдячні за поповнення нашої колекції», — розповідає один з волонтерів Кирило Долімбаєв.


За задумом автори планують присвячувати кожен місяць культурі та історії певного регіону України. 

Концепцію листопадової експозиції Кирило Долімбаєв — один з ініціаторів втілення проєкту — обґрунтовував так: «Оскільки ми зараз маємо полтавське вбрання, хочемо у листопаді зробити місяць полтавської культури. Але це буде не тільки демонстрація одягу, це буде і презентація місцевої кухні, локальних авторів та поетів Полтавщини».  

Кошти на створення унікальної експозиції, як і свого часу самого Храму, надають благодійники — звичайні українці.