четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Легендарний меч гетьмана Петра Сагайдачного везуть в Україну

Мартирос Григорян


Суспільство

Легендарний меч гетьмана Петра Сагайдачного везуть в Україну

views244

25.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Історична подія: легендарний меч гетьмана Петра Сагайдачного привезуть в Україну для експонування до вшанування 400-річчя смерті українського видатного полководця. Відтак, можливість лицезріти це диво всі охочі матимуть вже цього року. 

Як інформує «Патріот Донбасу», про це домовився Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, під час візиту до литовського Каунаса.

«Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив Міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу», повідомив Олександр Ткаченко.

Важливо підкреслити, що українській делегації в Каунасі вдалось домовитись про принципову річ започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України. Робоча група буде створена вже цього року. 

Також пан Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Дуже цікавим є той факт, що наразі меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу над турками під Хотином.

Історична довідка про великого полководця Петра Сагайдачного

Петро Конашевич-Сагайдачний (1570 1622) увійшов у світову історію як один з найвизначніших козацьких гетьманів Війська Запорозького, видатний полководець, державний діяч, дипломат, захисник української культури й духовності. Саме Сагайдачний зробив із запорізьких козаків міцне та боєздатне військо: ввів армійську дисципліну та розробив вдосконалену тактику бою, яка властива козакам. Глибокі зміни у військовій тактиці дали звитяжному лицарю можливість воювати з переважаючою кількістю турецької армії. 

Помер великий полководець 10 квітня (20 квітня) 1622 року внаслідок ускладнень вогнепального поранення руки, яке отримав під час Хотинської битви.

Петра Конашевича-Сагайдачного поховали з почестями (на багатолюдній похоронній процесії зібрались його бойові побратими, мешканці Києва) у Богоявленському соборі Київського Братського монастиря, який надалі називали «монастирем Сагайдачного».