понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Латвійців позбавлятимуть громадянства за підтримку російського вторгнення в Україну

Світлана Макарова


За кордоном

Латвійців позбавлятимуть громадянства за підтримку російського вторгнення в Україну

views74

22.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Латвії парламент підтримав у другому, остаточному читанні запропоновані мін'юстом поправки до законодавства, що дозволяють позбавляти громадянства осіб, які підтримують воєнні злочини та агресивні війни.

Про це повідомляється на сайті парламенту Латвії.

Особа може бути позбавлена ​​громадянства Латвії, якщо вона надала значну фінансову, матеріальну, пропагандистську, технологічну або іншу підтримку країнам чи особам, які вчинили дії (зокрема геноцид, злочини проти миру, злочини проти людяності, воєнні злочини), що підривають або загрожують демократії, територіальній цілісності, суверенітету та незалежності держав або їхньому конституційному устрою.

Це також стосується випадків, коли особа безпосередньо брала участь у вищезгаданих діях. Інформація про те, що зацікавлена ​​особа вчинила будь-яку з цих дій, надається органами національної безпеки Латвії. Оспорювання та оскарження рішення не призупиняє його дії.

Як пояснюється в анотації до законопроєкту, такий захід необхідний, аби латвійське громадянство не зберігалося за особами, котрі здійснювали та підтримували заборонену й засуджувану діяльність, несумісну з цінностями Латвії як демократичної держави.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі