понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кредитні канікули для українців під час війни: що потрібно знати

Мартирос Григорян


ВАЖЛИВО знати , Суспільство

Кредитні канікули для українців під час війни: що потрібно знати

views84

21.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

В Україні вводять кредитні канікули. Вони триватимуть протягом воєнного стану і 30 днів після нього.

Про це повідомляє НБУ.

Новий закон змінює низку правил роботи банків та небанківських фінансових установ, зокрема тих, що надають послуги з кредитування. Мета цих змін насамперед полегшити ситуацію для українців-позичальників на час війни та післявоєнного відновлення економіки.

Також закон передбачає, що на час дії воєнного стану та в тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом.

У повідомленні на сайті Нацбанку наголошується, що забороняється у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит збільшення процентної ставки за користування кредитом, крім випадків, коли встановлення змінюваної процентної ставки передбачено кредитним договором чи договором про споживчий кредит.

Водночас Національний Банк звертає увагу, що штраф (пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання за таким договором, підлягають списанню.

Важливо: нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора. Кредитні канікули це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули це право кредитора, а не його зобов’язання. Саме тому рекомендується домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули.

«Однак, якщо позичальники мають достатній запас ресурсів, щоб продовжувати діяльність та обслуговувати позики, варто їх надалі сплачувати», йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.