п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Крізь терни до знань. Як діти з окупованих територій прориваються в Україну для здобуття вищої освіти

Мартирос Григорян


Суспільство

Крізь терни до знань. Як діти з окупованих територій прориваються в Україну для здобуття вищої освіти

views932

04.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

Поки молодь в Україні радіє своєму вступу до вищих навчальних закладів і готується до студентського життя, діти з окупованих територій проходять через непрості лабіринти пригод, щоб дістатися до вільної території для здобуття вищої освіти в Україні. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це йдеться у статті, опублікованій в аналітичному інтернет-виданні texty.org.ua

«Через карантинні заходи та заборони з боку угрупувань «ЛДНР» виїхати з окупованої території через офіційні КПВВ майже неможливо. Люди тижнями чекають на дозвіл від окупаційної влади, щоб добратися до нас. А щоб виїхати неповнолітньому, треба зібрати не один дозвіл, і не факт, що випустять», — йдеться у повідомленні. 

Дорогий шлях через Росію 

Чи не єдиний можливий шлях до вільної території лежить через Росію. Це близько 30 годин у дорозі, вартістю від 3500 гривень з особи в один бік. Якщо дитина неповнолітня, в неї має бути супроводжувальний або ж нотаріально завірена довіреність на виїзд від батьків. Довіреності для перетину кордону з Росією і з Росії в Україну — теж різні.

Щоб оформити дозвіл дитині, батькам треба виїхати на територію РФ, а це також час і гроші. Плюс, донедавна за незаконний перетин кордону між РФ та Україною передбачалися штрафи, і лише 22 липня Володимир Зеленський підписав закон щодо тимчасового скасування штрафів за порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території України.

Але, попри всі перешкоди, кількість тих, хто прагне навчатися в українських вишах, тільки зростає. 

Варто зазначити, що міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив, що кількість охочих вступників з окупованих територій збільшилася на чверть.

«Охочих вступити з окупованих територій до українських закладів вищої освіти на 25% точно більше щороку. Робляться певні штучні перепони. Але все одно люди прагнуть їхати вчитися сюди», — сказав міністр.

Слід також нагадати, що для абітурієнтів з Криму та ОРДЛО діє спрощена процедура вступу через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». 

Ці діти проходять спрощений варіант державної підсумкової атестації, складають українську мову та історію України. Це дозволяє їм отримати документ про повну загальну середню освіту українського зразка. До того ж вони складають один іспит відповідного профілю спеціальності, на яку хочуть вступити.

«Якщо вступити в омріяний ЗВО — це підсильна задача, то от виїхати з окупації, щоб подати документи — справжній лабіринт пригод. Через це вступну кампанію для дітей з окупованих територій продовжено до 20 вересня, щоб всі змогли дістатися місця навчання для подання документів», — констатує видання.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі