п’ятниця, 01 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Королівство Швеція не тільки приймає українських біженців, а й надає культурну та освітню підтримку

Мартирос Григорян


За кордоном , Переселенці , Культура

Королівство Швеція не тільки приймає українських біженців, а й надає культурну та освітню підтримку

views91

30.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

 

З початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну, за даними ООН, понад десять мільйонів українців покинули свої домівки. Три мільйони переважно жінки та діти виїхали до інших країн, а кількість жертв серед цивільного населення вимірюється тисячами.

Віддалена від кордонів України Швеція вже прийняла 14 тисяч біженців. Міграційні органи прогнозують, що їх кількість збільшиться до 76 тисяч за пів року.

Про це повідомляє Український Дощ.

З огляду на це, провідний шведський університет Гьотеборгу вирішив запровадити додатковий курс української мови на гуманітарному факультеті.

Це дозволить задовольнити потребу у перекладачах, викладачах, а також знання мови службовцями муніципальних органів. Це також пришвидшить процес адаптації та соціальної інтеграції українців, які прибувають у королівстві.

Слід відзначити, що до цього часу, це був єдиний університет у Швеції з викладанням українською мовою з 2018 року. Сталося це завдяки тому, що у другому за розміром місті країни Гьотеборзі дуже активна українська діаспора.

Також з початку війни завдяки наростальному тиску активістів на місцеві громади та інтелігенцію, було інспіровано проведення університетом Умео онлайн лекції на тему дезінформації щодо війни в Україні у соцмережах.

А технічній університет Лулео закликав шведські університети, коледжі та спонсорів досліджень негайно розірвати контакти та співпрацю з державними установами росії та Білорусі.