неділя, 29 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Коли вона співала, то на вікнах тріскали шибки, — сьогодні виповнюється 149 років від дня народження Соломії Крушельницької

Мартирос Григорян


Суспільство

Коли вона співала, то на вікнах тріскали шибки, — сьогодні виповнюється 149 років від дня народження Соломії Крушельницької

views471

23.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні минає 149 років від Дня народження української оперної співачки Соломії Амвросіївни Крушельницької (23 вересня 1872 р. — 16 листопада 1952 р.), відомої далеко за межами України. Жінка-муза, жінка-сирена, жінка-легенда… Так про видатну українку відгукувалися її сучасники. Її ім’я викликає подих і захоплення й зараз.

Географія її концертної діяльності дуже широка. Крушельницька виступала на сценах Іспанії, Італії, Франції, Єгипту, Португалії, Чилі, Аргентини. З усім тим частими були виступи співачки в українських містах. Протягом часового проміжку з 1894 по 1923 роки майже щорічно виступала Крушельницька в Тернополі, Львові, Бережанах, Чернівцях, Збаражі, а також інших містах України.

Успіхи пані Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами й визнанням української музики й мистецтва. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Видатний італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».

Особливу увагу приділяла Крушельницька власному сценічному образу. Незмінно співачка брала участь в моделюванні костюмів, впродовж тривалого часу вживалася в образ, важливою вважала кожну деталь. При підготовці до гри в образі Чіо-Чіо-Сан в опері «Мадам Батерфляй» Джакомо Пуччіні японський одяг Крушельницька носила протягом 3 місяців.

Слід підкреслити, що в української традиції Соломія Крушельницька входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Серед її чисельних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська Примадонна».

У народній пам’яті живе і буде вічно жити пам’ять про українку, за життя визнаною найвидатнішою співачкою світу — СОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКА!

/Текст підготовлено для «Патріот Донбасу» на основі відкритих джерел/

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі