вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кібербезпека та протидія дезінформації: у Києві завершився Національний оборонний хакатон (ФОТО)

Наталя


Технології , Події , Фоторепортаж , Сили оборони України

Кібербезпека та протидія дезінформації: у Києві завершився Національний оборонний хакатон (ФОТО)

views179

27.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

У столиці відбулося офіційне закриття National Defence Hackathon 2022 (Національного оборонного хакатону  – 2022), та нагородження переможців. Хакатон об’єднав найкращих спеціалістів з кібербезпеки та протидії дезінформації, провідних експертів у сфері IT приватного та державних секторів.

Про це повідомляє АрміяInform.

Протягом трьох днів провідні експерти у сфері IT приватного та державних секторів, фахівці з кібербезпеки, протидії дезінформації, інженери, конструктори та навіть юристи працювали над інноваційними рішеннями, які мають прискорити нашу перемогу над агресором.

Це був найбільший за кількостю учасників захід, який до цього проводився в Україні. Загалом  в Національному оборонному хакатоні 2022 взяли участь майже 500 осіб. Безпосередньо змагалися майже 300 учасників – 41 команда. На виставці технічних рішень було проставлено 17 відібраних проєктів. Близько 200 фахівців взяли участь у панельних дискусіях, які проводилися у рамках хакатону.

За словами засновника Cyber Unit Technologies, технологічного партнера хакатону Єгора Аушева, серед голоних завдань хакатону було, зокрема, ще більше консолідувати кібер- та IT-спільноту нашої держави, об’єднати фахівців приватного та державного секторів задля перемоги над агресором. І цієї цілі вдалося досягнути. На цьогорічному Національному оборонному хакатоні спеціалісти різних напрямків домовилися створити своєрідні хаби для кращої взаємодії.

Зокрема, про створення ХАБу повідомили фахівці напрямку протидії дезінформації, щоб у режимі реального часу обмінюватися інформацією та ще ефективніше протидіяти гібридній агресії ворога у інформаційному просторі.

За підтримки Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) за результатами хакатону вже ухвалене рішення про створення кластеру з розвитку military tech на базі Центру інновацій та розвитку оборонних технолгій МОУ. До цього кластуру вже висловив бажання приєднатисть вітчизняний інноваційний Фонд FreeGeneration.

"На цьогорічному Національному оборонному хакатоні відбувся справжній прорив – фахівці разом із підрозділами Міністерства оборони та інших силових структур прийшли до спільної ініціативи – створення спільного Хабу для розробників та технологів безпілотних комплексів, яка невдовзі буде реалізована. Цей Bord Hub допоможе пришвидшити впровадження нових винаходів, ідей та логістику, тобто транзит технологій до застосування Збройними Силами. Разом ми зможемо сформувати дорожні карти і пов’язати їх не тільки з Міністерством оборони та Генеральним штабом, а й з ширшим колом виробників. Ми вважаємо, що ця ініціатива буде стимулювати розробку і виробництво, запровадженню новітніх винаходів, а  також швидко давати оцінку і виявляти слабкі чи сильні сторони кожної ідеї", – зазначили представники Міністерства оборони України.

Переможцями стали:

Технічний напрямок:

Державний сектор

  • Перше місце c.o.p. –  Кіберполіція
  • Друге – ДДКА ДСЗЗІ
  • Третє – Code Defenders Перше місце – ДСЗЗІ

Приватний сектор

  • Перше місце – Валькірія;
  • Друге – Грізельда;
  • Третє – YH

ІПСО напрямок:

  • Перше місце – команда з державного сектору LIFPSO
  • Друге місце – дві команди: Follow whiter abbit та Pegasus

Команди-переможці отримали призи та сертифікати від організаторів та спонсорів хакатону та від партнерів НАТО. Зокрема, це сертифікати на навчання з кібербезпеки за стандартами НАТО на суму від 500 до 1000 євро, залежно від місця, яке посіла команда, а також сучасні ноутбуки, смартфони та інші цінні призи. Володарі перших місць як державного так і приватного сектору отримали право на участь у хакатоні НАТО, який відбудеться цього року в Польші.

Призи від партнерів фіналістам вручали заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк та заступник Міністра оборони України Олег Гайдук.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі