вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Кінематографічна сенсація: у вільний доступ виклали 100 документів архіву українського німого кіно

Мартирос Григорян


Суспільство

Кінематографічна сенсація: у вільний доступ виклали 100 документів архіву українського німого кіно

views408

15.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Державна архівна служба України в межах проєкту «Архів українського німого кіно - онлайн» виклала в загальний доступ перші оцифровані документи Центрального кінофотофоноархіву імені Г. Пшеничного.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомив голова Державної архівної служби Анатолій Хромов на пресконференції в Укрінформі.

За словами пана Хромова, це початок актуалізації великої частини аудіовізуальної спадщини в культурний науковий обіг. Сьогодні на Ютубі ми представляємо у вільному доступі на сторінці Архівної державної служби перші 100 кінодокументів, які зберігаються в Центральному кінофотофоноархіві. Це переважно випуски «Кінотиждень ВУФКУ» і кіножурнал за 1923-ій – 1930-ті роки. Всього ми плануємо виставити 189 кінодокументів, які, за нашими обліковими даними, перебувають у суспільному надбанні.

«Якщо ми говоримо про сьогоднішній проєкт, то це комплекс документальних фільмів, створених у 1920-30-их роках, права на які відповідно до тогочасного законодавства уже закінчились в той самий період. Навіть з позиції сучасного чинного законодавства ці твори перебувають у суспільному надбанні та можуть бути вільно поширені», зауважив Хромов.

Чиновник вважає великою проблемою, що це не було зроблено раніше, оскільки без аудіовізуальної складової розуміння історії періоду початку XX століття є неповним.

Резюмуючи голова Державної архівної служби Анатолій Хромов наголосив, що до кінця цього року з’являться декілька нових онлайн-платформ Національного архівного фонду.  І найближчими місяцями як мінімум два центральні архіви теж презентують онлайн-платформу своїх документів, в тому числі Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України. Є можливість створення платформи онлайн-преставлення іншої частини аудіовізуальної спадщини архіву Пшеничного.

Також він підкреслив значущість таких заходів, що дають можливість ознайомитися з історією архіву українського німого кіно, де будуть представлені і кіно і фотодокументи, і аудіо спадщина.

 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі