четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як уникнути проблем з оплатою лікарняного: перевіряємо листок непрацездатності

Консультації , Юрист

Як уникнути проблем з оплатою лікарняного: перевіряємо листок непрацездатності

views257

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Помилки в оформленні листка непрацездатності можуть дорого коштувати працівнику. У лайт-варіанті йому доведеться побігати, щоб виправити неправильне, а в тяжких випадках бухгалтерія взагалі відмовиться приймати та оплачувати зіпсований документ.

І хоча листок непрацездатності заповнюється працівниками лікарні, немає нічого поганого в тому, щоб перевірити, чи правильно вони це зробили – і тільки після перевірки забирати документ. На що треба звернути увагу при перевірці.

Лицьова сторінка листка має містити такі дані:

  • підкреслено один з варіантів «первинний» чи «вторинний», в останньому випадку треба зазначити номер попереднього лікарняного;
  • повна назва закладу охорони здоров’я із зазначенням його місцезнаходження, підтверджені штампом та печаткою закладу;
  • дата видачі, причому число та рік вказуються цифрами, місяць – літерами;
  • особисті дані працівника: ПІБ повністю буквами, вік цифрами (повні роки), стать обирається з бланку та підкреслюється;
  • назва установи, в якій працює отримувач лікарняного, повністю;
  • на відкритті та закритті періоду непрацездатності ставиться особистий підпис та печатка лікаря;
  • у графі «Стати до роботи» слід вказати не тільки дату виходу на роботу (словами), а й посаду та прізвище лікаря, його підпис та печатку закладу «Для листків непрацездатності»;
  • якщо пацієнт не одужав, треба підкреслити «Продовжує хворіти» й вказати номер наступного листка непрацездатності.

Чи можна виправити помилки, які ви знайшли у своєму лікарняному?

Передбачено, що на бланку можна зробити одне чи два виправлення. Якщо більше, документ вважається зіпсованим і фактично недійсним. Але слід взяти до уваги, що у деяких випадках помилка – це пропуск даних. Достатньо їх підкреслити або дописати, щоб лікарняний виглядав абсолютно правильно оформленим.

Якщо в документ внесено некоректні відомості, треба дотримуватись порядку виправлення тексту. Для цього неприпустимо використовувати «коректор» або інші «маскувальні» засоби. Помилкове написання закреслюється, поряд пишеться правильний текст, додається запис «Виправленому вірити», підпис лікаря та печатка закладу.

Є деякі додаткові вимоги до оформлення лікарняного, виданого не за місцем постійного проживання. Його законність підтверджується підписом головного лікаря та круглою печаткою закладу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі