понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Група осіб організувала у Дніпрі конструкторське бюро для модернізації енергоінфраструктури окупованого Криму

Наталя


Події

Група осіб організувала у Дніпрі конструкторське бюро для модернізації енергоінфраструктури окупованого Криму

views265

28.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Дніпрі співробітники СБУ викрили конструкторське бюро, яке співпрацювало з окупаційним «керівництвом» з РФ на території Криму та проводило модернізацією об’єктів енергетичної інфраструктури окупованого півострова.

Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Згідно з інформацією, формально прикриваючись афілійованими підприємствами з РФ, вказане КБ отримувало великі грошові контракти від так званого «кримського уряду». Вартість тільки одного з них становила близько 260 млн російських рублів (3,5 млн доларів США).

Зазначається, що серед їхніх проектів ‒ виконання конструкторських робіт на об’єктах АО «КримТЕЦ»: «Сімферопольської ТЕЦ», «Камиш-Бурунської ТЕЦ» і «ТЕЦ Сакських теплових мереж».

Також відомо, що підприємство діяло не безпосередньо. Задля того, щоб обійти українські закони, зловмисники створили кілька компаній в Росії, які й були формальними прикриттям цієї діяльності: брали участь в тендерах; від їхнього імені укладалися угоди з реконструкції енергетичних об'єктів окупованого Криму.

В ході обшуків в офісному приміщенні та за місцем проживання організаторів КБ правоохоронні органи вилучили: технічну документацію з проведення робіт на підприємствах, розташованих в Криму; платіжні картки банків РФ; печатки утворених на території Росії афілійованих компаній.

Станом на сьогодні, слідчими СБУ здійснюється низка експертиз у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) КК У.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення та покарання всіх причетних осіб. Крім того, планується повідомлення про підозру організаторам злочинної діяльності.