понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Геніальний «український Фаберже» Анатолій Бойко встановив два світових рекорди

Мартирос Григорян


Суспільство

Геніальний «український Фаберже» Анатолій Бойко встановив два світових рекорди

views254

19.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Майстер народної творчості України з Володимира-Волинського Анатолій Бойко, якого ще називають «українським Фаберже», встановив два світових рекорди. Цього разу українець просвердлив в курячому яйці 33 346 отворів, а в гусячому – 52 745. 

 

Про це досягнення повідомила на своїй сторінці у Фейсбук керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

 

«Ми провели реєстрацію одразу двох світових рекордів – «Максимальна кількість отворів, просвердлених у шкаралупі гусячого яйця» і «Максимальна кількість отворів, просвердлених у шкаралупі курячого яйця». Анатолій Бойко створив витвір мистецтва із звичайного курячого яйця, просвердливши в шкаралупі 33436 отвори діаметром 0,15 мм! Практично, це отвори діаметром як людська волосина. Для цієї ювелірної роботи майстру знадобився місяць щоденної кропіткої роботи і 55 сверл!», – йдеться у повідомленні. 

 

Також пані Вєтрова додає, що Національний Реєстр Рекордів знайшов у світі аналог такої роботи у Боснії, але із значно меншим параметром – там в шкаралупі курячого яйця створено 14 129 отворів. Це дає підстави оголосити новий світовий рекорд, який належить українському митцю Анатолію Бойко, якого у світі називають «Волинський Фаберже».

 

Нагадаємо, що роботи 50-річного волинянина нині є у приватних колекціях та музеях в різних країнах: в Америці та Канаді, Англії та Іспанії, Польщі та Японії. За оцінками міжнародних експертів, аналогів технікам українського майстра немає. Тож Анатолій Ігорович має світове визнання! 

 

Сьогодні «український Фаберже» має кількох учнів, навчає їх тонкощів своєї роботи. Хоча своїх «авторських родзинок» створення різьблено-кованих яєць поки нікому не видає.