понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
G7 закликали РФ розблокувати українські порти

Наталя


Події , Політика

G7 закликали РФ розблокувати українські порти

views62

24.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" закликали країну-агресора припинити атаки та розблокувати українські чорноморські порти для експорту продовольства.

Про це йдеться у заяві G7 за підсумками зустрічі 24 червня.

"На зустрічі обговорювалася провина Росії за загострення світової продовольчої кризи внаслідок війни. Міністри закордонних справ G7 ясно дали зрозуміти, що війна Росії проти України посилює відсутність продовольчої безпеки, у тому числі шляхом блокування Чорного моря, бомбардувань зерносховищ та портів і заподіяння шкоди сільськогосподарській інфраструктурі України", - сказано в заяві.

Міністри також відкинули неправдиву інформацію та дезінформацію Росії щодо санкцій, заявивши, що всі санкції G7 мають винятки, що дають змогу російським продовольчим та сільськогосподарським продуктам потрапляти на світові ринки.

Міністри підтримали зусилля ООН щодо термінового відкриття Чорноморського маршруту для зерна та план дій Єврокомісії для шляхів солідарності ЄС-Україна для перевезення зерна автомобільним, залізничним та баржовим транспортом на світові ринки.

"Міністри закордонних справ G7 знову наголосили на своїй непохитній підтримці України, включаючи військову та оборонну допомогу, поки це необхідно. Вони пообіцяли гуманітарну допомогу, підтримку у відновленні та стабілізації для України, а також підвищення стійкості сусідніх країн, особливо Республіки Молдова, яка особливо постраждала від напливу українських біженців", - сказано в заяві.