п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Естонія почала блокувати російські пропагандистські сайти

Світлана Макарова


Технології

Естонія почала блокувати російські пропагандистські сайти

views150

17.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

Естонський Департамент захисту прав споживачів та технічного нагляду (TTJA) своїм розпорядженням дав наказ телекомунікаційним компаніям заблокувати в країні доступ до семи російських новинних сайтів, які поширюють військову пропаганду та розпалюють ненависть. 

Про це повідомляє TTJA.

Згідно з ухвалою, TTJA зобов'язує телекомунікаційні компанії заблокувати наступні російські сайти: п'яти російських телеканалів (ntv.ru, ren.tv, 5-tv.ru, 78.ru, 1tv.com); порталу новин lenta.ru та державного інформагентства tass.ru.

У приписі зазначається, що ці сайти поширюють військову пропаганду, підтримують і виправдовують злочинну агресію та не дотримуються принципів журналістської етики.

Національне телерадіомовлення Естонії ERR представляє численні приклади порушень, зафіксованих на цих сайтах Департаментом захисту прав споживачів. На думку TTJA, сайти показують викривлену картину, оскільки використовують вирвані з контексту фрази та не публікують думки другої сторони. Департамент також дорікає заблокованим сайтам у тому, що вони розпалюють міжнаціональну ворожнечу, називаючи українців нацистами.

За оцінкою TTJA, на заблокованих сайтах поширюється ненависть проти народу та влади України й надається спотворена інформація про опір України російському вторгненню. 

«Не можна виключати можливість появи закликів до негативного ставлення та прояву насильства щодо українців», - зазначає TTJA, розуміючи, що інформація із заблокованих сайтів може викликати у читачів ненависть до України та західних країн.