понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Електроенергія з українських АЕС може допомогти Німеччині подолати енергетичну кризу - міністр енергетики

Світлана Макарова


Економіка

Електроенергія з українських АЕС може допомогти Німеччині подолати енергетичну кризу - міністр енергетики

views57

25.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Щоб допомогти Берліну впоратися з енергетичною кризою, викликаною різким скороченням поставок російського газу, Україна запропонувала постачати до Німеччини свою електрику.

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко у статті в німецькому виданні Wirtschaftswoche.

Міністр назвав намір Німеччини відмовитися від російських джерел енергії «геракловим завданням», і наголосив, що Київ готовий надати Берліну підтримку.

Галущенко заявив, що попри війну, українська енергетика продовжує стабільно працювати. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже немає. З 16 березня 2022 року Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі і може постачати електроенергію на європейський ринок.

Міністр також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливими з погляду розвитку екологічно чистої енергетики – насамперед сонячної та вітрової. Він висловив сподівання, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в члени Євросоюзу, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.

Нагадаємо: в Україні діють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками. За кількістю атомних реакторів Україна посідає десяте місце у світі та п’яте – в Європі.