понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Десантно-штурмові війська Збройних Сил України»: НБУ вводить в обіг нову пам’ятну монету (фото)

Мартирос Григорян


Суспільство

«Десантно-штурмові війська Збройних Сил України»: НБУ вводить в обіг нову пам’ятну монету (фото)

views941

04.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Національний банк України, продовжуючи серію «Збройні Сили України», 11 листопада 2021 року вводить в обіг пам’ятну монету спеціального випуску «Десантно-штурмові війська Збройних Сил України». ДШВ ЗСУ це окремий рід військ у складі Збройних сил України, призначений діяти як повітряний десант, а також для виконання бойових завдань у тактичному та оперативному тилу ворога. До складу військ входять повітрянодесантні, аеромобільні та штурмові частини.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем, категорія якості карбування «анциркулейтед», маса 12,4 г, діаметр – 30,0 мм, тираж 1 000 000 штук. Гурт монети рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі напис УКРАЇНА (півколом), під яким малий Державний Герб України (ліворуч) та нарукавний знак десантно-штурмових військ ЗСУ (праворуч); у центрі на дзеркальному тлі – емблема десантно-штурмових військ ЗСУ; номінал 10 та графічний символ гривні (ліворуч від емблеми); рік карбування монети 2021 (праворуч від емблеми); напис ДЕСАНТНО-ШТУРМОВІ ВІЙСЬКА ЗСУ (унизу півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (під роком карбування).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено символічний образ воїна-десантника в лицарських обладунках, за спиною якого напіврозкриті крила символ покровителя війська Архангела Михаїла.


 

Художник Андрій Єрмоленко.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко.

Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Про дату реалізації зазначеної монети в інтернет-магазині Національного банку України буде повідомлено додатково.

Контекст

Монета виходить поза планом виходу пам'ятних монет в Україні у 2021 році та буде викарбувана у серії «Збройні Сили України».

Монета присвячена окремому роду військ, що належить до сил негайного реагування Збройних Сил України та характеризується високою маневреністю та автономністю дій, призначеному для швидкого розгортання з метою ведення наступальних, штурмових дій, прикриття окремих напрямків, а також охоплення противника повітрям, ведення бойових дій у його тилу.

 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі