п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
День Волонтера — свято людей з великим серцем та шляхетним характером

Медіа-група Патріот Донбасу


ГО "ГРУПА ПАТРІОТ" , Суспільство

День Волонтера — свято людей з великим серцем та шляхетним характером

views4233

05.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера. З цієї нагоди ми згадуємо всіх, хто своєю добровільною, безкорисливою працею та жертовним служінням робить нашу країну сильнішою й успішною.

Сьогодні у день волонтера було б несправедливо не подякувати за підтримку та допомогу громадській організації «Група Патріот», яка чимало зробила і продовжує робити для України в умовах воєнної агресії Росії проти України.

Нам надзвичайно приємно поінформувати про шляхи діяльності волонтерського руху ГО «Групи Патріот». Особливо, в умовах війни, хотілося б написати більше, та через обставини, обмежимося короткою, далеко не вичерпною інформацією. Цього дня хочеться підбити підсумки та оцінити роботу за минулі 7,5 років свого існування. А ще – привід згадати історію створення організації.

Зокрема, у липні після боїв на прикордонних територіях Донецької та Луганської областей українські військові мали немало загиблих і полонених. До активіста сотника Майдану Олега Котенка (позивний «Патріот») звернулися знайомі з Черкас щодо зникнення двох жителів міста, які воювали в АТО. Його попросили допомоги щодо пошуку і звільнення солдатів. Бійців було звільнено. Це був початок роботи «Групи Патріот» за однойменним позивному перемовника. З липня 2014 року назва організації — Центр звільнення полонених «Патріот».

Громадська організація «Група Патріот» була створена у грудні 2015 року у м. Слов'янськ Донецької області. Головою було обрано Котенка Олега Олексійовича.

За час своєї діяльності «Група Патріот» організовувала та брала участь

В обміні поблизу селища Сміливе. Спочатку обмін не вдалося здійснити через обстріли з «градів», звільнення пройшло наступного дня біля селища Донецьке. У результаті було звільнено 14 українських військових.

На блок-посту біля міста Щастя Луганської області відбувся обмін полоненими між українськими військовими та бойовиками «ЛНР». 8 полонених сепаратистів поміняли на 7 українських військових 80-ї аеромобільної бригади та 4 цивільних. Також активісти брали участь в обміні 7 українських військовополонених.

З полону було звільнено 4 бійців 128-ї бригади. Визволенням займалися відділ звільнення військовополонених при Міністерстві оборони України та активісти «Групи Патріоту».

З полону «ДНР» звільнили Василя Козака. Про звільнення домовлялися на території, підконтрольній «ДНР».

Група «Патріот» провела успішні переговори щодо звільнення голови Радгоспної сільради Скадовського району Херсонської області, а також двох бійців 93-ї та 51-ї бригади.

З полону «ДНР» звільнили двох бійців Нацгвардії України Ігоря Панчишина — зі Львова, та Миколу Валебного із села Межиріччя Сокальського району Львівської області, які потрапили в полон у Дебальцевому. Полонених тримали в Донецьку.

Активісти ГО «Групи Патріот» брали участь у переговорах та обміну 9 військових та 1 волонтера, обмін відбувся біля м. Щастя.

Варто зазначити, що за допомогою ГО «Групи Патріот» з полону російських бойовиків на Донбасі було звільнено понад 280 людей.

У ході пошукової експедиції організацією було знайдено більше ніж сто тіл загиблих українських військовослужбовців.

Пріоритетна діяльність організації

1.   Пошук військових злочинців та їхніх посібників.

2.   Пошук безвісти зниклих військових та цивільних. Звільнення заручників в зоні проведення АТО та на тимчасово окупованих територіях.

3.   Пошук тіл загиблих, а також поховань на тимчасово окупованих територіях.

4.   Надання гуманітарної допомоги українським військовим по всій лінії розмежування, реабілітація та допомога воїнам ато та їх сім’ям.

5.   Оздоровлення та надання психологічної допомоги дітям із зони проведення АТО.

Окремо слід зазначити, що з 2017 року на базі організації створено Медіагрупу «Патріот Донбасу» з метою інформування населення України про загальний стан та наслідки боротьби із російською гібридною агресією в Україні.Для цього був започаткований друк та розповсюдження газети «Патріот Донбасу». Головний редактор видання  Котенко Алла Леонідівна. 

Це неполітичне інформаційне видання яке містить в собі багато корисної та унікальної інформації, на соціальні, юридичні, історичні та розвиваючі теми. Випускається газета один раз на місяць, тиражем 300 000 екземплярів. Розповсюджується на території Донецької та Луганської областей.

Головною метою є доставлення газет «Патріот Донбасу» на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей.

Варто підкреслити, що усі випуски газети можна знайти у розділі Архів. А також для зворотного зв’язку з населенням організовано роботу Гарячої Лінії.

Інформаційний спротив російській пропаганді

За сприянням ГО «Патріот Донбасу» здійснюється випуск журналу «Держава під назвою фейк» про розвінчання імітаційних російських новин. До 1 січня 2022 року буде надруковано новий випуск журналу, тиражем 5 тисяч екземплярів.

Активістами ГО«Група Патріот», за допомогою безпілотників та повітряних кульок на територію тимчасово окупованих міст Донбасу, було скинуто понад 10000000 інформаційних листівок. В тексті звернення до українців в окупації про те, що Україна не забуває про своїх співгромадян.

ГО «Група Патріот» було розміщено 10 тисяч інформаційних білбордів на території Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Херсонської областей, з номером «гарячої лінії». Щодня за згаданою «гарячою лінією» люди отримують консультацію з правових питань, зокрема й ті, які проживають на тимчасово окупованій території.

За сприянням ГО «Група Патріот» встановлено 13 ретрансляторів для подачі сигналу державного мовлення на тимчасово окуповані території.

Активістами ГО «Група Патріот» на тимчасово окуповані території було розповсюджено 500000 екземплярів вищезгаданої газети «Патріот Донбасу».

Користуючись можливістю, ми хочемо висловити подяку всім, хто всі ці важкі для країни роки був поруч із нами! Ваша довіра до організації – це найвища оцінка нашої діяльності та найкраща похвала для нас. Ми будемо раді, якщо наша взаємна співпраця продовжиться і надалі.

Колектив громадської організації «Група Патріот» та медіагрупи «Патріот Донбасу» у цей визначний день сердечно вітає всіх волонтерів та всіх небайдужих українців з Днем волонтера!

Бажаємо вам непомірного щастя та міцного здоровя. Найяскравіших переміг, успіхів і добробуту в вашій благородній справі. Мирного неба над головою.

Слава Україні! Героям Слава! Слава Волонтерам!

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі