понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ДБР розслідує понад 9 тис. справ про злочини у військовій сфері

Наталя


Право , Українська армія

ДБР розслідує понад 9 тис. справ про злочини у військовій сфері

views258

30.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

ДБР здійснює розслідування у понад 9 тисяч проваджень стосовно злочинів у військовій сфері, які несуть загрози національному суверенітету та завдають збитків бюджету на суму понад пів мільярда гривень.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

Згідно з інформацією, вказані злочини передбачені значною кількістю статей Кримінального кодексу України: від недбалого ставлення до військової служби до розкрадання боєприпасів та знищення військового майна.

«До вказаної категорії належать резонансні розслідування катастроф військових літаків, вибухів на військових складах. Але не менш чутливими є справи щодо будівництва неякісної військової техніки, що підриває обороноздатність країни, яка воює; постачання харчування неналежної якості військовим, махінацій з будівництвом житла для воїнів, у тому числі для тих, хто сьогодні захищає нашу країну від російської агресії на Сході України», йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у поточному році слідчі ДБР скерували до суду понад 1,5 тис. обвинувальних актів стосовно 1582 осіб, зокрема одного військового вищого офіцерського складу, 18 старшого офіцерського, 75 молодшого офіцерського та 192 сержантського та старшинського складу.

З них 18 обвинувальних актів стосуються порушення проти порядку підлеглості (ст. 402-405 КК), 40  порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями (ст. 406), 27 викрадення військовослужбовцями зброї та боєприпасів (ст. 410), 31 знищення або втрати військового майна (411-413). Крім того, 15 обвинувачень за недбале ставлення до військової служби (ст. 425) та 10 за перевищення службових повноважень (ст. 426-1).

У ДБР наголосили, що сума встановлених збитків у вже направлених до суду в кримінальних провадженнях стосовно військових кримінальних правопорушень вже становить 54,6 млн гривень.

У відомстві також підкреслили, що вказана сума буде набагато більшою, оскільки до кінця поточного року ДБР планує скерувати до суду ще низку кримінальних проваджень про військові злочини, у тому числі справу щодо постачання ЗСУ неякісної техніки із встановленими збитками державі у сумі 444 млн гривень.