понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Брюссель лише призупиняє, а не розриває побратимські відносини з Москвою

Світлана Макарова


За кордоном

Брюссель лише призупиняє, а не розриває побратимські відносини з Москвою

views157

29.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Міська рада Брюсселю призупинила, але не припинила повністтю побратимські відносини зі столицею країни-агресора Москвою.

Про це заявив мер Брюсселя Філіп Клозе, повідомляє Politico.

Клозе, віцепрезидент Соціалістичної партії, відповів на пропозицію, запропоновану в понеділок Матіасом Ванденом Борре, міським радником і депутатом від партії "Новий фламандський альянс", про розрив побратимства між Брюсселем і Москвою та налагодження нового партнерства з Києвом.

Під час свого виступу на засіданні муніципальної ради Ванден Борре сказав, що його пропозиція має "послати політичний сигнал росії, Москві, що ми не терпимо агресії та війни в Україні", а також "подивитися, що ще ми можемо зробити для підтримки і допомогти українському народу".

Пропозиція була відхилена 27 голосами проти, 12 утрималися та лише одним голосом "за".

Клозе сказав, що партнерство між двома містами є просто символічним і "ніколи не було активовано". За його словами, "враховуючи, що у нас є конкретні обміни з Києвом і що ми призупинили побратимство з Москвою, ми не підтримуємо цю пропозицію".

Як відомо, Брюссель і Москва є містами-побратимами з 1978 року.

Це не перший випадок, коли міста-побратими є предметом дебатів з початку війни росії проти України. У травні мер Мелітополя заявив, що вважає неприйнятним, що Берлін та інші міста підтримують зв’язки з російськими містами, незважаючи на війну.

Однак деякі міста розірвали відносини з російськими колегами. Ковентрі, де зародилася концепція міст-побратимів, у березні припинив свій 80-річний зв’язок з Волгоградом, щоб висловити свій "жах перед тим, що відбувається". У Сполучених Штатах принаймні 10% міст розірвали зв'язки зі своїми колегами в росії, включаючи Даллас і Чикаго.