п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Більше 80% українців вважають себе патріотами: результати соцопитування

Мартирос Григорян


Суспільство

Більше 80% українців вважають себе патріотами: результати соцопитування

views633

06.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

У липні 2021 року переважна більшість (81%) українців вважають себе патріотами. Протилежну думку про себе має кожен десятий (12%) житель країни, а ще 7% — не визначились. 

Про це повідомляє «Патріот Донбасу» з посиланням на дані опитування Research & Branding Group

Дослідження показало, що за останні десять років найвищий рівень усвідомлення себе патріотом України спостерігався у 2014 році, а найнижчий — роком раніше. 

«Порівняно частіше вважають себе патріотами України молодь і «сорокарічні» українці, міські жителі, а також жителі західного і центрального регіону»,— про це йдеться у матеріалі дослідження Олексія Ляшенка, кандидата історичних наук, аналітика Research & Branding Group. 

Відзначимо, що опитування компанії Research & Branding Group проводилося з 10 по 21 липня 2021 року серед 1813 респондентів по всій Україні, за винятком окупованих Росією територій. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,4%. 

Контекст

Згідно з визначенням, патріотизмом найчастіше вважається громадянське почуття, суттю якого є любов до Батьківщини та готовність пожертвувати своїми інтересами заради неї, відданість своєму народові, гордість за досягнення національної культури, особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни й свого громадянства, мови, історії, традицій, готовність діяти в інтересах вітчизни та стати на його захист в разі потреби. 

Слово та поняття «патріотизм» мають грецьке походження. Слово «patria» буквально перекладається як «вітчизна», а поняття виникло саме в епоху грецьких міст-держав. 

У Стародавньому Римі синонімом патріотизму стала «слава». Беззастережне підпорядкування закону, відмова від власного «я» та готовність віддати в ім'я Риму все, включаючи власних дітей, шанувалося навіть вище особистої доблесті. 

І все ж у сучасному світі ставлення до поняття «патріотизм» з часів римлян сильно змінилося. Але не зникло й залишається досить популярним, зокрема, у політиків, які нерідко апелюють саме до патріотичних почуттів виборців. Не є винятком в цьому відношенні й Україна. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі