понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Архів національної пам’яті України стане найбільшим  у Центральній та Східній Європі

Мартирос Григорян


Суспільство

Архів національної пам’яті України стане найбільшим у Центральній та Східній Європі

views320

28.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

У галузевому державному архіві Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП) планується зосередити приблизно 4 млн архівних документальних матеріалів зі сховищ правоохоронних органів. 

Уряд виділив 34 млн грн на реконструкцію будівлі галузевого архіву Українського інституту національної пам’яті.

Про це повідомляє «Патріот Донбасу» з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики України 

Як зазначається у відомстві, державний архів Українського інституту національної пам’яті створений у червні 2019 року. Його завдання — зберегти архівні документи репресивних органів і забезпечити право на доступ до цієї інформації для всіх охочих. Такі інституції, де зібрані докази злочинів комуністичного тоталітарного режиму, вже давно створені у розвинених європейських країнах, які свого часу також будували «комуністичне майбутнє». Зокрема в Німеччині, Литві, Чехії, Польщі, Угорщині.

Слід особливо підкреслити, що Український архів отримав у Києві будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівський, 7 у червні 2019 року від Національного банку України. Це приміщення потребує реконструкції. Відповідний проєкт Архів презентував у липні цього року. Серед іншого ним передбачені Open space, лабораторії для оцифрування та сучасні архівосховища.

Як вже вище згадувалося, у планах зазначається, що у майбутньому в Архіві національної пам’яті має бути зосереджено близько 4 млн справ зі сховищ правоохоронних органів, і це буде найбільший архів не лише на території України, а й серед аналогічних архівів країн Центральної та Східної Європи.