четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Адепт «Новоросії» порівняв поразку РФ на Донбасі з Цусімою

Олександр Слов'янець


Російська агресія

Адепт «Новоросії» порівняв поразку РФ на Донбасі з Цусімою

views199

08.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Один з ідеологів створення, так званої «Новоросії» та федералізації України, Андрій Пургін порівняв поразку РФ на Донбасі, з Цусімою для Російської імперії. Це він зробив у інтерв’ю на одному з пропагандистських ютуб-каналів 4 червня цього року. 

Пургін:

«Нельзя назвать опыт семи лет Донбасса положительным. Это скорее отрицательный опыт, скорее неудача. Не Цусима конечно, но очень близько к этому. Поражение от заведомо слабого противника».    

Треба зазначити, що Пургін має на увазі, що війна відбувається між РФ та Україною. І саме Україна «слабкий супротивник».                 

 

 

Треба нагадати, що Цусімська морська битва відбулася у травні 1905 року біля острова Цусіма під час Російсько-Японської війни 1904-1905 років. Друга ескадра російського Тихоокеанського флоту була розгромлена Імператорським флотом Японії. Більша частина російських кораблів була потоплена японцями, частина затоплена власними екіпажами, частина капітулювала.

 

На початку тієї війни влада Російської імперії теж вважала Японію слабким супротивником і в суспільстві поширювалися шапкозакидацькі настрої. Росія була налаштована на швидку  переможну війну. Але кінець кінцем Росія програла війну. Поразка у Цусімській протоці була одним з головних факторів, який вплинув на подальшу поразку Росії у цій війні.

 

Термін «Цусіма» почав використовуватися, як визначення несподіваної нищівної поразки.

 

Хто такий Андрій Пургін

 

Пургін є одним з засновників терористичної організації «Донецька республіка», головню метою якої була федералізація України. На початку 2007 року представники цієї організації провели низку акцій у різних містах східної України, пропагуючи ідеї федералізації країни та сепаратизму. У листопаді 2007 року ухвалою Донецького окружного адмінсуду, діяльність організації «Донецька республіка» була заборонена, але організація продовжувала існувати у підпіллі.

 

9 лютого 2009 року представники «Донецької республіки» розповсюдили заяву, що віднині Донбас та Херсонська область є «незалежною суверенною російською федеративною державою». СБУ завела карні справи на Пургіна та інших, але ця кримінальна справа так і не дійшла до суду.

 

1 березня 2014 року під час проросійських мітингів у Донецьку представники «Донецької республіки» приєдналися до «народного губернатора» Донеччини Павла Губарєва, вимагаючи відставки Андрія Шишацького та штурмуючи будівлю Донецької ОДА. Під стінами обласної адміністрації сепаратисти вимагали проведення референдуму про відокремлення Донбасу зі складу України. Колаборанти спустили з флагштока прапор України та замінили його російським триколором.

 

 

19 березня 2014 року СБУ затримала Андрія Пургіна через підозру в сепаратистській діяльності, проте вже 22 березня він був на свободі. 19 квітня Служба безпеки України оголосила Пургіна у розшук за звинуваченням у тероризмі.

 

16 травня Андрій Пургін став першим віцепрем'єром так званого «уряду ДНР», 14 листопада — головою так званої «народної ради».

Потім Пургіна відсторонило від влади інше угрупування окупаційної адміністрації «ДНР» під керівництвом Дениса Пушиліна.       

Починаючи з листопаду 2019 року Андрій Пургін став головним редактором пропагандистського видання «Новоросія».