четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
24 травня – День слов'янської писемності й культури

Мартирос Григорян


Суспільство

24 травня – День слов'янської писемності й культури

views308

24.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Щорічно 24 травня в Україні прославляють святих Кирила та Мефодія, які у IX столітті (близько 862 року) стали основоположниками слов'янської писемності.

 

Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А старший брат Мефодій допомагав йому в благородній справі просвітництва слов'янських народів.

 

Українська писемність і культура протягом багатьох століть розвивалася та збагачувалася завдяки праці талановитих письменників, поетів, вчених, діячів театру та звичайних людей, які дбайливо примножували скарбницю духовної спадщини українського народу. 

 

Нагадаємо, що в Україні свято встановлено у 2004 році указом президента України на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій, а також з урахуванням історичного та просвітницького значення спадщини слов'янських першовчителів у національній культурі. 

 

У День слов'янської писемності та культури редакція «Патріот Донбасу», віддаючи шану українським культурним традиціям каже: Братам Кирилу та Мефодію вічна пам'ять і вічна слава за неоціненний внесок в духовне відродження України. 

 

/Фото: Пам'ятник святим рівноапостольним Кирилу і Мефодію в Мукачево, встановлений 1996 році. Автор – місцевий скульптор, народний художник України Іван Васильович Бровді./